Katalog

Bożena Kuc
Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Konspekt zajęć zintegrowanych kl.I - Racjonalne odżywianie się w zależności od pory roku

- n +

Racjonalne odżywianie się w zależności od pory roku.

Edukacja polonistyczno - przyrodnicza: Wartości odżywcze świeżych owoców i warzyw. Samodzielne uzupełnianie zdań wyrazami z rz utrwalenie pisowni wyrazów z rz niewymiennym (rzodkiewka, jarzyny, warzywa).

Edukacja matematyczna: Dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 20 - rozwiązywanie zadań z treścią.

Edukacja plastyczno-techniczna: Malowanie farbami plakatowymi warzyw i owoców.

Cele operacyjne:
- potrafi ustalić, jakie warzywa i owoce powinniśmy spożywać w określonych porach roku,
- zna wartości odżywcze warzyw i owoców,
- wie, jakie znaczenie mają witaminy w życiu człowieka,
- potrafi posługiwać się farbami plakatowymi i pędzlem,
- potrafi rozwiązać zadania z treścią,
- umie dodawać i odejmować w zakresie 20.

Metody pracy
- metoda zajęć praktycznych
- metoda podająca: pogadanka

Formy pracy
- indywidualna jednolita
- zbiorowa jednolita

Środki dydaktyczne
- karty pracy
- warzywa i owoce (naturalne i ilustracje)

Przebieg zajęć

1. Wprowadzenie do tematu zajęć
* Wybieranie produktów żywnościowych, które są najbardziej lubiane przez dzieci
- U otrzymują rysunki różnych produktów żywnościowych. Wybierają te, które im najbardziej smakują i układają je na obrazku przedstawiającym talerz.
2. Tworzenie na talerzu podzbiorów warzyw, owoców, słodyczy
* Liczenie elementów w zbiorach.
- U podają ile elementów znajduje się.w utworzonych przez siebie zbiorach i uzupełniają kartę pracy.
         

- owoce warzywa słodycze

Ile jest razem owoców i warzyw?
 

Wpisz znak <,>,=


 
warzywa i owoce    słodycze
     

..................
W którym zbiorze jest więcej elementów? (Uczniowie podają wyniki)

3. Wypowiedzi U na temat przeczytanego przez N hasła.

Jedz owoce i jarzyny.
W nich mieszkają witaminy.
Kto je sobie lekceważy musi chodzić do lekarzy.


* Jeżeli nie chcemy chorować to, których produktów powinno być na naszym talerzu więcej?
- Rozmowa na temat wartości odżywczych warzyw i owoców.
- U sprawdzają czy na ich "talerzach" jest więcej owoców i warzyw niż słodyczy, dokonują zmian
- Czytanie przez N wiersza J. Brzechwy Na straganie.

4. Swobodne wypowiedzi uczniów na temat wiersza. Wymienienie nazw warzyw występujących w wierszu.

5. Tworzenie zbiorów warzyw i owoców.

6. Prawidłowe wpisywanie nazw do tabelki
WARZYWA OWOCE
rzodkiewka porzeczka
........ ..........
  

7. Wybranie warzyw i owoców, które powinniśmy spożywać w określonych porach roku.
- samodzielne uzupełnianie zdań wyrazami z rz utrwalenie pisowni wyrazów z rz niewymiennym

8. Malowanie farbami plakatowymi ilustracji do wiersza Na straganie.
- wystawa prac.

9. Rozwiązywanie zadań z treścią na dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 z wykorzystaniem naturalnych modeli.

10. Podsumowanie lekcji.

Opracowanie: BOŻENA KUC

Wyświetleń: 5779


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.