Katalog

Jadwiga Borkowska
Język polski, Scenariusze

Pożegnanie klasy szóstej - scenariusz uroczystości

- n +

POŻEGNANIE KLASY SZÓSTEJ

Scenariusz uroczystości

NARRATOR:

Drogie koleżanki i koledzy.
Gratulujemy Wam ukończenia szkoły. Jesteście wolni i szczęśliwi od nauki. Dziś kończy się pewien etap waszego życia. Czeka Was nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele. Życzymy Wam, by każda nowo zawarta przyjaźń okazała się szczera i wierna. Nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi. Mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych, do naszych wspólnych chwil.

(Rozwinięcie odczytanie protokołu)

UCZEŃ:

Protokół z nadzwyczajnego posiedzenia ogółu uczniów klasy piątej w dniu wiosennym i słonecznym. Dzień był wyjątkowy, humory wszystkim dopisywały, patrzyliśmy na świat przez różowe okulary, a w głowach kwitły nam fiołki. Tematem posiedzenia był ogół uczniów klasy szóstej naszej szkoły. Dyskusja była bardzo burzliwa, z trudem udawało się nam uchwycić sens tego, co mówiliśmy, jedno było jasne: na naszych kolegach nie zostawiliśmy suchej nitki. Żeby jednak nie wszystko było na nas, nasza wychowawczyni też wtrąciła swoje trzy grosze.

Wyniki zebrania były owocne, ponieważ podjęliśmy uchwałę następującej treści:
Wszystkim uczniom klasy szóstej przyznajemy tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi, na które nikt do dnia dzisiejszego nie zwrócił większej uwagi.
Oto co komu i za co:

(odczytuje czterech chłopców z protokołu, czterech wręcza medale)

Srebrną lupę otrzymuje. ..................... za wytrwałe zbieranie znaczków.

Nagrodę Nobla w dziedzinie szyfrowania prac pisemnych za wyjątkową kaligrafię otrzymuje. ...............................

Nagrodę za wytrwałe oglądanie. ...................... otrzymuje ............................

Złoty Globus za systematyczne wietrzenie swoich szarych komórek w czasie długiej drogi do domu otrzymuje. .............................

Order Gorącego Serca otrzymuje. ........................... za miłość do naszej szkoły mimo zamieszkiwania na terenie innej gminy.

.......................... otrzymuje Złotą Płytę za wytrwałe słuchanie muzyki disco polo.

Order Kawalera Uśmiechu otrzymuje. ................... za słoneczny uśmiech nawet w pochmurne dni.

Order za bujanie w obłokach na lekcjach języka polskiego otrzymuje ...........................

Za całokształt osiągnięć wokalnych na estradzie Akademii Podstawowej w ..................... przyznajemy. ....................... Bursztynowego Słowika.

MM to inicjały znanej aktorki amerykańskiej lat pięćdziesiątych. Doceniając tę wyjątkową zbieżność przyznajemy. ............................. Oskara.

Order Budowniczego za próbę powiększenia szkolnej sali gimnastycznej kosztem własnej głowy otrzymuje. ..............................

Medal za Odwagę i Męstwo otrzymuje. ................ za dosłowne rozumienie "gra w nogę".

Order Złotych Butów otrzymuje. ........................ za wytrwałe testowanie coraz to dłuższych butów firmy "Trampek".

Krzyż Walecznych otrzymuje. ......................... za zachęcanie kolegów do treningu na ringu w wadze koguciej.

Order Złotej Rybki otrzymuje. ...................... za miłość do zwierząt.

Złoty Medal Olimpijski za zajęcie pierwszego miejsca na liście uczniów klasy szóstej i utrzymanie tej pozycji do dnia dzisiejszego otrzymuje .............................

Super Wiktor to nagroda dla. .............................. za nieprawdopodobne podobieństwo do aktorki. ................................

......................... otrzymuje Złotą Palmę za codzienne zmagania w celu zachowania odpowiedniego kształtu grzywki.

Złoty Krzyż Zasługi za rozszerzanie swoich horyzontów myślowych przez windowanie swoich szarych komórek na wysokość 170 cm od podłogi otrzymuje ..........................

Krzyż Virtutti Militarii za pierwsze zwiastuny sumiastych wąsów otrzymuje .............................

Diamentową Rakietę otrzymuje. .......................... za niezliczoną ilość zniszczonych piłeczek pingpongowych.

UCZEŃ:

Wszystkie odznaczenia w dniu dzisiejszym uzyskały jednakową rangę. Protokół podpisali w jednym zamaszystym podpisie wszyscy uczniowie, którzy byli za a nawet przeciw.

(Wręczenie protokołu wychowawczyni klasy szóstej)

Dziękujemy za uwagę.

Opracowanie: Jadwiga Borkowska

Wyświetleń: 21462


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.