Katalog

Alina Główczyńska
Lekcja wychowawcza, Scenariusze

Jakie książki lubię czytać i dlaczego? Konspekt lekcji wychowawczej.

- n +

Jakie książki lubię czytać i dlaczego?

Konspekt lekcji wychowawczej

Cel ogólny: pokazanie uczniom że warto czytać książki.

Cele szczegółowe:
- Wskazanie potrzeby spędzenia czasu wolnego z książką
- Zachęcenie do częstego czytania książek
- Korzyść z przeczytania książek

Metody: pogadanka, dyskusja, praca indywidualna

Środki dydaktyczne: plansza z krzyżówką, plansza z wymienionymi rodzajami książek, przyniesione przez uczniów ich zdaniem najciekawsze książki

Ścieżka: czytelnicza i medialna

Czas zajęć: 45 min.

Część wstępna:
- sprawdzenie obecności
- zapoznanie się z tematem lekcji.

Rozwinięcie:
I. Pogadanka na temat ulubionych książek uczniów.
- Jaką ostatnio czytał(a)eś książkę? Podaj tytuł i nazwisko autora.
- Jak uważasz, czy więcej można dowiedzieć się z książek, czy telewizji?
- Jeżeli nie lubisz czytać książek to dlaczego? (przyznanie się do lenistwa)
- Jakie znasz rodzaje książek (na planszy każdy uczeń zaznacza kropką jakie książki lubi czytać np.: przygodowe, przyrodnicze, obyczajowe, historyczne, sensacyjne, bajki i baśnie, komiksy i czasopisma)

II. Wspólne rozwiązanie krzyżówki (załącznik nr 1)
1. Utwór z morałem
2. Piszę w nim w szkole i domu
3. Może być historyczna, obyczajowa, sensacyjna
4. Czego w życiu uczą książki?
5. Dawna nazwa studenta?
6. Krótkie opowiadanie?
7. Książka do nauki?

III. Jakie znasz przysłowia o książkach np.: - książka bawi, uczy i wychowuje

Zakończenie:
Podsumowanie lekcji: czy warto czytać książki i dlaczego?

Załącznik nr 1

Opracowanie: Alina Główczyńska
wychowawca kl. Ia
Gimnazjum
w Grzegorzewie

Wyświetleń: 11589


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.