Katalog

Grzegorz Wawer
Uroczystości, Prezentacje

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKP w Nowej Wsi

- n +

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKP w Nowej Wsi

Dzień 26 marca 2003 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi był Dniem Otwartym dla uczniów trzecich klas gimnazjum. Przygotowania do tego dnia trwały od kilku tygodni, a nawet można powiedzieć, że od kilku miesięcy. Powołaliśmy zespół do spraw promocji szkoły. Określiliśmy zadania oraz osoby odpowiedzialne za ich wykonanie. Na Dzień Otwarty zaplanowaliśmy wiele atrakcji między innymi występ Kółka Teatralnego, finał szkolnego turnieju piłki siatkowej, poczęstunek ciastem, specjalne wydanie gazetki szkolnej "Sekator", liczne wystawy.

Prowadziliśmy preorientację zawodową w gimnazjach powiatu grójeckiego. Dzięki przychylności dyrektorów gimnazjów mogliśmy spotkać się z uczniami i opowiedzieć im o specyfice naszej szkoły oraz zaprosić do odwiedzenia nas w Dniu Otwartym. W gimnazjach pozostawialiśmy przygotowane na ten cel materiały. Plakaty informowały o proponowanych kierunkach nauki oraz przypominały o Dniu Otwartym.

I nadszedł dzień 26 marca. Wszyscy byliśmy pełni niepokoju. Zadawaliśmy sobie pytanie "Czy dopiszą Gimnazjaliści?". Byliśmy bardzo dobrze przygotowani na przybycie gości. Każdy wiedział, jaki jest jego zakres obowiązków.

Pierwsi Gimnazjaliści stanęli na progu naszej szkoły. W punktach informacyjnych (prowadzonych przez uczniów) zostali poinformowani, w jaki sposób będą poruszać się po obiekcie. W świetlicy zostali powitani przez dyrektora szkoły, który odpowiadał na wszelkie pytania. Tu mogli rozwiać swoje wątpliwości. Pokazaliśmy im film prezentujący najciekawsze wydarzenia szkolne ostatnich lat. Uczestnicy Kółka Teatralnego przygotowali i przedstawili fragment sztuki "Moralność pani Dulskiej". Scenografię wykonali pod bacznym okiem opiekunów. Gra aktorów zachwyciła publiczność. Obejrzeli wystawę zatytułowaną "Pełna Gala", czyli sposób nakrycia stołu na uroczyste przyjęcie oraz prace uczniów klas piątych Technikum Ogrodniczego z roślin ozdobnych na temat "Bukiet dla Niej...". Na ścianach można było podziwiać obrazy naszych uczniów z konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji Szkolnego Przeglądu Kulturalnego. Odwiedzający otrzymali wizytówki i foldery z danymi o szkole. W punktach informacyjnych osoby zainteresowane pobierały formularze podań do szkoły.

Kolejnym etapem było zwiedzanie szkoły, internatu i szklarni. Tu w roli "przewodników" po obiektach wystąpili nasi uczniowie. Oprowadzając grupy wstępowali również do sal, w których odbywały się zajęcia. Gimnazjaliści mieli możliwość przez chwilę poczuć się uczniami naszej szkoły. Nauczyciele chętnie odpowiadali na ich pytania.

Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

I tak dzień dobiegł ku końcowi. Gimnazjaliści opuścili mury naszej szkoły, a w nas pozostała nadzieja, że z większością z nich spotkamy się po wakacjach.

Opracowanie: Grzegorz Wawer

Wyświetleń: 2384


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.