Katalog

Andrzej Krajka
Uroczystości, Scenariusze

Dzień Kobiet

- n +

Dzień kobiet

Szkolny TELEEXPRES....................................................- Witam Państwa.

Od rana przejścia graniczne naszego państwa oblegane są przez tłumy kobiet z zagranicy. Powód - tylko w Polsce zachowało się to dziwne i magiczne święto - Dzień Kobiet. Dlaczego magiczne? Ponieważ z kwiaciarni właśnie w tym dniu znikają kwiaty - zwłaszcza te z przeceny. Oczywiście Panie wolałyby, żeby w tym czasie pustoszały sklepy jubilerskie, ale powiedzmy sobie szczerze, cytując słowa wieszcza narodowego: "Każda kolia złota jest jak garść błota - przy tulipanie z plastikowego dzbana od uśmiechniętego pana".

Następne informacje:
Polskim celniczkom udało się na granicy udaremnić przemyt przeterminowanych goździków, które miały dzisiaj pójść u nas jak ciepłe bułeczki. Przemytnicy zostali przekazani pani prokurator chińskiego pochodzenia - Ja Im Dam.

Sejm uchwalił nową ustawę zabraniającą kobietom stresowania mężczyzn w miejscach publicznych. Dotyczy to szczególnie szkół i przedszkoli. Nowa ustawa ma zapobiec takim incydentom jak tragedia w Krzemionkach Dolnych. Przypomnijmy - Jolanta K. lat 5 i pół na spacerze z przedszkolem pokazała język Waldemarowi P., który wpadł w histerię i odwieziony został do szpitala. Sprawą zajął się dyrektor przedszkola.

Z zagranicy.
Drugą dobę trwa akcja ratownicza polskiej turystki Trudy Gąsiorek, która zaklinowała się zwiedzając rzymskie katakumby. Do akcji włączyły się koleżanki pani Trudy z klubu "Schudnij razem z nami".
Wracamy do informacji z kraju.
Polscy rybacy wyłowili z Bałtyku prawdziwą Syrenę. Ta - nawrzeszczała na nich, że jest bardziej kobietą niż rybą i chce dzisiaj kwiaty, albo zjawi się tu jej tatuś. A kto jest jej tatusiem - każdy wie. Rybacy pobiegli do kwiaciarni.

Wiadomości sportowe.
Tradycyjnie zakończył się towarzyski mecz piłki ręcznej kobiet pomiędzy ZWK - Ptysiami z Opola, a FCK - Misiaczkami z Poznania. Sędziego odwiozła reanimacja, trenerki rozdzielała policja, a lekarze całego miasta opatrywali rany szarpane, gryzione i tłuczone zawodniczek. Wynik meczu 0:0

Pogoda.
Jutrzejsza pogoda będzie jak kobieta - przede wszystkim zmienna. Rano wyjdzie słońce, potem się zachmurzy, zagrzmi i będzie lało aż do południa. Po południu deszcz zamieni się w gradobicie i wszystkich zmrozi ostry północny wiatr. Jest jednak szansa, że wieczorem znowu wyjdzie słońce.

Do zobaczenia za rok o tej samej porze.

Opracowanie:
Andrzej Krajka

Wyświetleń: 11447


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.