AWANS Dla nauczyciela Dla ucznia


Katalog

Jolanta Koronacka
Uroczystości, Scenariusze

Scenariusz studniówki 2003 w ZSzP

- n +

STUDNIÓWKA 2003

Kasia:
Dzisiaj w głowie czarne chmury,
Lecz zdążymy do matury !!!
Niech dzięcioły w lesie kują,
Maturzyści dziś balują !!!

Adrian: Dobry wieczór Paniom

Paulina: Dobry wieczór Panom

Kasia: Dobry wieczór Państwu

Adrian:Przez cztery lata zdobywaliśmy wiedzę i w maju w tym roku 2003 musimy wykazać się nią na egzaminie dojrzałości.

Kasia: Dzisiaj jednak, kierując się słowami Czesława Miłosza 100 dni przed egzaminem dojrzałości, pamiętaj maturzysto, że:

Żyjesz tu i teraz. Masz jedno życie, jeden punkt. Co zdążysz zrobić, to zostanie. Choćby ktoś inne mógł mieć zdanie.

Kasia: Skorzystajmy, więc dziś z tej chwili.

Paulina: Serdecznie witamy Panią Dyrektor Zespołu Szkół, Grono Pedagogiczne, zaproszonych gości, Rodziców oraz nasze koleżanki i kolegów z klas IV na balu studniówkowym.

Kasia: Studniówka to czas zabawy, to pierwszy bal, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być tu i teraz.

Adrian: Prosimy Panią Dyrektor Zespołu Szkól o zabranie głosu i oficjalne otwarcie studniówki.

(przemówienie pani dyrektor)

Adrian: Dziękujemy

Paulina: Polonez to taniec spokojny, dostojny, płynny na 3/4. Dziewczęta łagodne, beztroskie, a zarazem radosne i skromne tańczą wdzięcznie, delikatnie uśmiechając się do partnerów. Chłopcy swobodni z naturalną galanterią, stąpają godnym, energicznym krokiem. W nieregularności kroku przebija fantazja, poczucie swojej wartości oraz doskonała dyspozycja fizyczna.

Kaśka: Jest to taniec gestów, rozmów bez słów, ukłonów, połączeń i rozstań z nutką przekory i zadowolenia. Tańczący budzą podziw, radość i dumę na balu być może jedynym w swoim życiu.

Razem: POLONEZA CZAS ZACZĄĆ

(taniec)

Kasia: Cztery lata minęły nam zadziwiająco szybko. Zaraz wkroczymy w dorosłe życie. Progiem do tego jest egzamin dojrzałości. Dziękujemy Wam, drodzy nauczyciele za trud włożony w naszą edukację. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieliśmy tęgie głowy do nauki. Umiemy docenić ten heroiczny wyczyn podjęcia wysiłku wpojenia nam drogocennej wiedzy.

Paulina: Kiedy po raz pierwszy przekroczyliśmy progi naszej szkoły, czuliśmy się zagubieni w nowym otoczeniu, wśród nowych ludzi. W całej tej sytuacji pomogli nam się odnaleźć nasi wychowawcy. Wdzięczni jesteśmy za opiekę i wszystkie dobre chwile spędzone razem.

Adrian: Szczególne podziękowania uczniowie oraz rodzice składają na ręce pani dyrektor

(kwiaty i podziękowania)

Paulina: Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się staropolskim tańcem - polonezem. Jego podstawy poznaliśmy dzięki pani...... ., której składamy wyrazy wdzięczności za cierpliwość podczas lekcji i całą przekazaną wiedzę na temat tego pięknego tańca.

Adrian: Za chwilę oczom państwa ukaże się obraz rzeczywistości szkolnej i codziennej ukazany w krzywym zwierciadle. Wykorzystaliśmy nasze zdolności aktorskie - nie obce każdemu uczniowi - do zrobienia przedstawień, które swym kunsztem dorównują-mamy nadzieję - hollywoodzkim produkcjom. Chyba się trochę zagalopowaliśmy, ...zobaczcie sami.

(programy artystyczne)

Kasia: Mamy nadzieję, że nasze wysiłki zostaną docenione i uczniowskie poczucie humoru udzieliło się wszystkim.

Adrian: Teraz prosimy o parę słów od naszych drogich rodziców, którzy w przygotowaniu tego balu mieli swój ogromny udział.

(toast wzniesiony przez rodziców)

Adrian: Dziękujemy.

Paulina: Prosimy teraz panią z "Gazety...... ." o wykonanie sesji zdjęciowej.

(następnie kolacja)

Kasia: Drodzy państwo, szanowne grono pedagogiczne. Przez szereg lat starali się państwo nauczyć nas wielu pożytecznych rzeczy. My staraliśmy się traktować wiedzę wybiórczo i nie zawsze nasze informacje były wystarczające żeby państwa zadowolić. W tym momencie mamy do szanownego grona pedagogicznego prośbę. Proszę nauczyć nas jak należy się bawić w tę studniówkową noc chcemy brać z państwa przykład i bawić w sposób godny naśladowania. Mamy również prośbę do moich szanownych kolegów. Panowie weźcie swoje panie i pokażcie im jakich dżentelmenów wychowuje nasza szkoła. O uroczyste rozpoczęcie walca prosimy panią dyrrektor. Niech ta noc stanie się dla nas wszystkich nocą wyjątkową i niezapomnianą.

23:00 Tort

Kasia: Zapraszamy teraz na jedyny w swoim rodzaju przerywnik, którego autorem jest klasa IV ... . Ten oto tort został przygotowany przez nasze koleżanki i kolegów. Z pewnością jego walory smakowe wprowadzą nas w wyśmienite humory. Przekonajmy się więc o tym.

Adrian: o pokrojenie tortu prosimy panią dyrektor.

(wprowadzenie tortu)

24:00 Podziękowania dla rodziców

Paulina: Szczególne podziękowania należą się dzisiaj naszym rodzicom, tym obecnym i nieobecnym, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali nam w przygotowaniu studniówki. Zajęli się wieloma sprawami organizacyjnymi, z którymi na pewno byłoby nam ciężko się uporać. Dzięki wam, kochani rodzice, jesteśmy przekonani, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Adrian: Jesteśmy także wdzięczni pani .............. za zajęcie się przygotowaniem dzisiejszej kolacji.

(po podziękowaniu i tańcu)

Kasia:
    Serdeczny druhu przybywaj,
    Wesela z nami zażywaj!
    Skończymy o pianiu kura.
    Później już tylko....
    Matura!!!
Razem: Życzymy dobrej zabawy i zapraszamy na parkiet.

Opracowanie:
Jolanta Koronacka

Wyświetleń: 11599


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.