Katalog

Katarzyna Sosnowska, 2022-06-02
radwanice

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji język angielski

- n +

KONSPEKT ZAJĘĆ

Nauczyciel: Katarzyna Sosnowska-Pawluk
Klasa: 5
Temat: Having fun.

CELE:
-uczeń zna wyrażania związane z wydarzeniami,
-uczeń zna różne formy zaproszeń,
-uczeń potrafi rozmawiać o ulubionych wydarzeniach, formach spędzania czasu,
-uczeń potrafi pracować z monitorem multimedialnym,
- uczeń potrafi poprawnie wymawiać nowe słownictwo,
-uczeń potrafi pracować w grupie

POMOCE DYDAKTYCZNE
-zeszyt, tablica, podręcznik, monitor multimedialny, karty pracy dla uczniów
-linki:

FORMY PRACY
- zbiorowa, indywidualna, grupowa

METODY PRACY:
-słowna
-zabawa dydaktyczna
-ćwiczebna
-pokaz
-ekspresyjna

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Przywitanie.
2. Sprawdzenie obecności.
3. Praca samodzielna. Nauczyciel zapisuje na tablicy napis EVENTS i pyta o znaczenie. BOOKS CLOSED
Zadaje pytania: Who likes football matches? Who likes birthday parties?
BOOKS OPEN: uczniowie otwierają podręczniki na 108 stronie i zachęca uczniów, by odgadnęli o czym będzie dzisiejsza lekcja. Nauczyciel zadaje pytania: who’s birthday party i sit? What day is it? Nauczyciel mówi, że dzisiaj będzie mowa o wydarzeniach i datach.
4. Praca w parach. Uczniowie patrzą na obrazki i dyskutują w parach czego dotyczą przypięte karteczki. Omawiamy przypuszczenia uczniów.
5. Nauczyciel modeluje wymowę, uczniowie powtarzają i tłumaczą. Zapisują te, które są nowe. BARBECUE, BIRTHDAY PARTY, CONCERT, FOOTBALL MATCH, PICNIC.
Ex. 2 pg.109 # słuchanie Uczniowie powtarzają i tłumaczą dalsze słownictwo.
6. Praca w grupach. Uczniowie łączą obrazki ze strony 108 z nazwami w niebieskiej ramce.
7. Praca w parach. Nauczyciel zapisuje na tablicy kredowej wyrazy: sleepover, fancy-dress party, talent competition – uczniowie rozmawiają o tych wydarzeniach, o tym czy tam się je, tańczy…
8. Praca z monitorem. Nauczyciel tłumaczy różnicę pomiędzy wyrazem a talent competition https://www.youtube.com/watch?v=SxS3NDACZmQ i a dance show https://www.youtube.com/watch?v=LKcZL8q1eBw
9. Praca indywidualna. Ex. 3 pg. 109 uczniowie uzupełniają luki poznanymi wyrazami. Porównują odpowiedzi, odczytujemy zadanie.
10. Praca w parach.Ex.4 pg. 109 Wspólnie tłumaczymy wyrażenia nad obrazkami, uczniowie zapisują zdania o poszczególnych wydarzeniach.
11. Praca samodzielna #słuchanie ex.5 pg.109 uczniowie słuchają o trzech wydarzeniach, zapisują informacje do zeszytu.
12. Karta Pracy. Uczniowie dopisują brakujące litery w poznanych dzisiaj wyrazach. Stosując poznane wcześniej liczebniki porządkowe rozmawiają z partnerem o zaplanowanych wydarzeniach.
13. Podsumowanie. Drillingujemy na tablicy😊
14. HOMEWORK. Uczniowie zastanawiają się w jakim wydarzeniu sami brali niedawno udział i opisują je w dwóch zdaniach korzystając ze zwrotów na str.108
• Fast finishers (szybko kończący) rozpisują plany na weekend majowy
• Weak students (słabi) kopiują odpowiedzi z tablicy
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.