Katalog

Małgorzata Babińska, 2022-06-02
Andrychów

Język angielski, Scenariusze

Grandparents Day. J. angielski Przedszkole

- n +

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA DZIECI TRZY/CZTERO I PIECIO LETNICH/ LESSON PLAN FOR 3,4,5 -YEARS OLD CHILDREN

NAUCZYCIEL/TEACHER: mgr MAŁGORZATA BABIŃSKA
DATA/DATE: 22.01.2021
CZAS/LESSON TIME: 25 MINUT/ 25 MINUTES
TEMAT KOMLEKSOWY/ WEEKLY TOPIC: GRANDPARENTS DAY
TEMAT LEKCJI/LESSON TOPIC: GRANDMA, GRANPA I LOVE YOU!
CELE OGÓLNE/GENERAL LESSON OBJECTIVES:
 osłuchanie się z językiem angielskim/listening to the english language,
 kształtowanie motywacji do nauki języka poprzez zabawową formę zajęć/motivating to learn english by games and play,
 uświadomienie różnic językowych między ludźmi/showing language differences between people.

CELE SZCZEGÓŁÓWE/ SPECIFIC LESSON OBJECTIVES:

 dzieci zaśpiewają piosenkę z pokazywaniem na znak rozpoczęcia zajęć w języku angielskim „Robimy kółeczko”/ children will sing the song „Make a circle” as a sign for English time,
 dzieci zaśpiewają piosenkę na rozgrzewkę „Up and down”/children will sing the song ”Up and down”, piosenka na zakończenie „Czas się pożegnać”/„It’s time to say goodbye”,
 dzieci zaśpiewają piosenkę „Skidamarnika”/children will sing the song ”Skidamarnik”,
 dzieci utrwalają nazwy członków rodziny, pór dnia w języku angielskim/children will know more names of family members, parts of the day
 dzieci poprawnie wypowiedzą nazwy członków rodziny, pory dnia w języku angielskim/children will say the names of different family mammbers/parts of the day in an appropriate way,
 dzieci będą reagować odpowiednio na komendy nauczyciela/children will react appropriately to the commends,
 dzieci będą ćwiczyć impresję ruchową w zabawach naśladowczych/children will practise movement in plays,

METODY/TEACHING METHODS:
 Metoda audiolingwalna – dzieci powtarzają wyrazy po nauczycielu, dzieci powtarzają wyrazy i zdania ze słyszanej piosenki, próbując śpiewać.
 Metoda TPR –Total Physical Response – Reagowanie Całym Ciałem – dzieci prezentują poszczególne typy pogody wykonując odpowiednie gesty ciałem w tym samym momencie wypowiadając odpowiednie słowo w języku angielskim.
 Zabawy słowne z kartami flashcard, zabawy ruchowe. Słuchanie i kojarzenie słyszanej treści z odpowiednimi ilustracjami oraz rekwizytami.

FORMY/FORMS:
 grupowa/group,
 indywidualna/individual.

POMOCE DYDAKTYCZNE/TEACHING AIDS:
Materiały/Materials: pacynka papugi Kiki/Kiki parrot puppet, wędrujące pudełko/ small box, kolorowe kubki/colour cups
Piosenki/Songs: „Make a circle” (CD1 Super Simple Songs), Hello, hello”( CD Come and play with me), „Weather song for kids(Dream English.com), „Bye Bye Goodbye” (CD3 Super Simple Songs).
Karty obrazkowe/Flash cards: Grandma, grandpa, I love you! In the morning, in the afternoon, in the evening, under the moon, mummy, daddy, sister, brother,
TREŚCI PROGRAMOWE:

 rozumie bardzo proste polecenia w języku obcym nowożytnym i reaguje na nie;
 uczestniczy w zabawach, np. muzycznych, ruchowych;
 używa wyrazów i zwrotów mających znaczenie dla danej zabawy lub innych podejmowanych czynności;
 powtarza rymowanki i proste wierszyki, śpiewa piosenki w grupie;
 rozumie ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami;

PRZEBIEG ZAJĘĆ/LESSON ORGANIZATION:
Stage Procedure Rescoures Time
Przywitanie/
Greeting Rozpoczęcia zajęć od piosenki „Make a circle”. Następnie nauczyciel wprowadza pacynkę papugi Kiki. Wita się: Good morning, children. Dzieci odpowiadają: Good morning Kiki. Pacynka Kiki prosi dzieci, aby przywitały się w parach: Children find a partner and sing the song „Up and down”– zabawa z piosenką w parach. CD 1 „Super Simple Songs”
CD „Come and play with me” 3 min
Prezentacja/
Presentation
Zaproszenie dzieci do siadu skrzyżnego „magic spells” : Criss cross applesauce”.
„Fast and slow” - prezenatcja przez N. za pomocą pacynki Kiki kart obrazkowych, które obraca szybko albo powoli. Zadaniem dzieci jest rozpoznanie i nazwanie obrazków. Przypomnienie nazw członków rodziny, zwrotów z poznanej piosenki z okazji dnia Babi i dziadka. Dzieci wspólnie odpowiadają. N. odkłada karty na dywan. Powtarzamy sytuację cztery razy. flash cards, 3min
Ćwiczenia utrwalające/
Practise
/Production „Change the place” – dzieci wstają w kole. Każdy otrzymuje kartę obrazkową z członkiem rodziny, wyrażeniami z piosenki, wraz z N. nazywa kartę. Karty muszą być parzyste. Podczas muzyki dz. wykonują ruchy do piosenki, kiedy muzyka cichnie N. podaję nazwę, a dz. trzymające podaną przez N. kartę zamieniają się miejscami. Należy wymienic wszystkie nazwy, aby kazde dz. miało szansę zmienić swoje miejsce.
„Pass, pass the box” – N. zaprasza dzieci, aby usiadły w kole. W małym pudełku, ukrywa małe karty obrazkowe. Dzieci podają sobie pudełko śpiewając na głos poznana wcześniej piosenkę: „Pass, pass the box gently round the ring, when our song ends what would it bring”. Wtedy dz. które trzyma pudełko otwiera je, wyjmuje kartę, podaje jej nazwę, odkłada kartę na dywan i pudełko rusza dalej. Zabawa trwa do momentu wyciągnięcia wszystkich kart. Należy modyfikować piosenkę śpiewając ją raz szybko/fast, raz wolno/slow, głośno/loud, stojąc/ stand up/, skacząc/hopping etc.

„Tower” – dz. na hasło N. „Turn down flash cards” odwracają rozłożone z poprzedniej zabawy na dywanie karty do góry, tak aby nie widziały co się znajduje na odwrocie. Następnie N. wybiera te dz., które nie jeszcze nie brały udziału w zabawie i mówi: „Hania stand up, choose the card, who is it lub what is it?” Dz. wybiera dowolna kartę, odpowiada na pytanie podając dobrą nazwę i układa kartę na kubku. W ten sposób przebiega zabawa a dz. budują kolejne piętra wieży. Zabawa trwa do momentu odkrycia wszystkich kart.

„Skidamarinka” - dzieci wraz z N. śpiewają i pokazują odpowiednie ruchy do piosenki.

„Weather Wheel Activity” - każde dziecko otrzymuje koło pogodowe i zaznacza na nim za pomocą klamerki do pr Song „Up and down”







Flash cards
Small box












Flash cards
Colour cups











Song „Skidamarinka”




5min








5 min













4 min












3 min
Zakończenie/
Goodbye N. mówi: It’s time to say goodbye. Powrót dzieci na dywan. Wspólne śpiewanie piosenki na pożegnanie „It’s time to say goodbye”. CD 3 „Super Simple Songs” 1min


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.