Katalog

Magdalena Wójtowicz, 2022-04-14
Lublin

Język angielski, Scenariusze

Lekcja z wykorzystaniem metody gier dydaktycznych

- n +

Przedmiot: Język angielski

Temat: Powtórzenie wiadomości z rozdziału 2 (VISION 4)– słownictwo związane z relacjami, wyzwaniami, emocjami, dobrym samopoczuciem, czasowniki modalne w teraźniejszości, przyszłości i przeszłości.

Cele lekcji na poziomie wiadomości
uczeń:
- zna słowa i zwroty związane z relacjami, wyzwaniami, emocjami, dobrym
samopoczuciem, podróżowaniem
- zna formy i znaczenie czasowników modalnych w teraźniejszości, przyszłości
i przeszłości oraz zasady ich stosowania
- (opcjonalnie) podaje techniki służące zrozumieniu tekstu ze słuchu

Cele lekcji na poziomie umiejętności
uczeń:
- stosuje czasowniki modalne w teraźniejszości, przyszłości i przeszłości: wybiera
poprawne odpowiedzi w quizie gramatycznym oraz udziela odpowiedzi do pytań
gramatycznych w grze Va Banque
- stosuje słowa i zwroty związane z relacjami, wyzwaniami, emocjami, dobrym
samopoczuciem: udziela odpowiedzi w grze Va Banque zadając odpowiednie pytania,
podając poprawną formę czasownika, słowo lub parafrazując zdania
- tłumaczy zdania z języka polskiego na język angielski
- (opcjonalnie) na podstawie wysłuchanego nagrania dopasowuje odpowiedzi do pytań

Cele wychowawcze na poziomie działania:
- kształtowanie umiejętności aktywnej współpracy uczniów w grupach
na poziomie postaw:
- rozwijanie postawy aktywizującej podczas lekcji

Zasady nauczania:
przystępności; trwałości wiedzy; świadomego i aktywnego udziału uczniów w procesie kształcenia

Metody nauczania:
podająca (objaśnienie/wyjaśnienie), praktyczna (ćwiczebna), problemowa (aktywizująca), komunikatywna

Formy pracy:
indywidualna, w grupach

Materiały i środki dydaktyczne
rzutnik multimedialny, laptop, dwa quizy gramatyczne utworzone w aplikacji Wordwall, gra językowa w stylu Va Banque utworzona w aplikacji Jeopardylabs, (opcjonalnie - nagranie do zadania ze słuchu)


Przebieg lekcji:
I MOMENT ORGANIZACYJNY (3 min.):
Sprawdzenie listy obecności, podanie tematu lekcji, uświadomienie celów lekcji, dokonanie podziału na grupy.

II DOMINANTA (38 min.):
1. Nauczyciel podaje uczniom instrukcję do gry językowej w stylu Va Banque. https://jeopardylabs.com/ - w wyszukiwarce aplikacji należy wpisać:VISION 4 unit 2 revision.
Uczniowie wymyślają nazwy dla swoich grup, a następnie nauczyciel przeprowadza grę.
Zadaniem uczniów jest udzielać odpowiedzi w grze poprzez zadawanie odpowiednich pytań (pytania za 100, 200, 300 punktów). Pytania za 400 punktów są to polecenia
związane z podaniem poprawnej formy czasownika, słowa lub parafrazą zdania.
Pytania za 500 punktów związane są z tłumaczeniem zdań na język angielski. Wygrywa grupa, która zdobędzie najwięcej punktów.

2. Nauczyciel podaje uczniom instrukcję do quizów gramatycznych. Uczniowie rozwiązują zadania indywidualnie lub w parach z użyciem smartfonów – otwierają je poprzez linki przesłane przez nauczyciela lub poprzez odczytanie kodów QR telefonem.
Wyniki uczniów wyświetlają się na ekranie. Nauczyciel podaje oraz wyjaśnia poprawne odpowiedzi po każdym quizie.
https://wordwall.net/play/21919/162/561
https://wordwall.net/play/21920/302/731


III PODSUMOWANIE
(2 min.):
Nauczyciel podsumowuje pracę uczniów, zwraca uwagę na słownictwo i gramatykę z przerobionego działu.

IV ZAKOŃCZENIE (2 min.):
Praca domowa:
- dla wszystkich – zadania 1-5 ze strony 34 w podręczniku
- dla chętnych – zadania 1-3 ze strony 33 w zeszycie ćwiczeń









Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.