Katalog

Aleksandra Sobolewska, 2022-04-15
Lubliniec

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla klasy 6 - Podsumowanie materiału z rozdziału Rozrywka (słownictwo, czasowniki modalne oraz tworzenie przysłówków od przymiotników)

- n +

1. Temat lekcji: Podsumowanie i utrwalenie wiadomości z rozdziału 5 - Rozrywka.
(Wykorzystanie technik audiowizualnych, pakietów multimedialnych do prowadzenia zajęć).

2. Cele ogólne lekcji:
- powtórzenie i utrwalenie słownictwa związanego z rozrywką,
- przypomnienie tworzenia przysłówków od przymiotników,
- tworzenie zdań z zastosowaniem czasowników modalnych,
- kształcenie sprawności rozumienia tekstu czytanego w celu:
• rozumienia ogólnego sensu,
• wskazania określonych informacji,
- kształcenie sprawności niezbędnych do napisania Egzaminu Ósmoklasisty z Języka Angielskiego.

3. Cele szczegółowe:
Uczeń:
• potrafi nazwać gatunki filmowe oraz dopasować je do ich definicji,
• tworzy przysłówki od przymiotników,
• zna i stosuje formy twierdzące i przeczące czasowników modalnych,
• potrafi uzupełnić zdania brakującymi czasownikami modalnymi,
• potrafi rozwiązywać zadania egzaminacyjne bazujące na czasownikach modalnych i przysłówkach.

4. Treści z podstawy programowej:
Kultura (nazwy gatunków filmowych).
Uczeń:
- rozumie ogólny sens tekstu,
-wyszukuje proste informacje szczegółowe w tekście czytanym,
- tworzy pozwolenia, nakazy i zakazy,
- wyraża swoje emocje.

5. Postawy:
- postawa ciekawości, otwartości i kreatywności,
- budowanie wiary uczniów we własne możliwości.

6. Metody i formy pracy:
- audiowizualna,
- aktywizująca,
- problemowa,
- pokaz
- ćwiczenia praktyczne online,
- praca indywidualna,
- praca grupowa.

4. Szczegółowy przebieg lekcji:
- Czynności organizacyjno – porządkowe.
- Przywitanie, zapoznanie z tematem i celami lekcji.
- Sprawdzenie pracy domowej.
- Powtórzenie informacji na temat słownictwa dotyczącego rozdziału 5 (Rozrywka) – zadanie na Wordwall.net (dopasowywanie definicji do podanego słówka):
https://wordwall.net/resource/1196095/angielski/types-of-films
- Powtórzenie informacji na temat wybranych czasowników modalnych, powtórzenie znaczenia, odmiany i tworzenia zdań twierdzących i przeczących – zadanie z użyciem fiszek na Quizlet:
https://quizlet.com/pl/570188686/english-modal-verbs-flash-cards/

- Wykorzystanie znajomości czasowników modalnych w zdaniach – gra Milionerzy na LearningApps:
https://learningapps.org/display?v=pwbi4iodn21

- Przypomnienie zasad tworzenia przysłówków od przymiotników.

- Wykonanie zadania polegającego na uzupełnieniu tekstu przysłówkami na podstawie podanych przymiotników (LearningApps):
https://learningapps.org/display?v=pd179ak1j21

- Wykonanie zadania indywidualnie na Quizizz w formie gry online live – wykonywanie zadań egzaminacyjnych na funkcje i reakcje językowe bazujących na powtarzanym na lekcji materiale gramatycznym i słownikowym:
https://quizizz.com/admin/quiz/60295465ae80e9001cc0fe45/revision-of-unit-5-steps-plus-class-6

- Podsumowanie lekcji.

- Ocena pracy uczniów.

- Zadanie pracy domowej : zadania online Wydawnictwa Oxford University:
https://elt.oup.com/student/stepsplus/lv3/unit5/?cc=pl&selLanguage=pl

oraz dla chętnych zadania online na platformie OnlinePractice:
https://primaryplus.oxfordonlinepractice.com/


Lekcja przygotowana na bazie podręcznika StepsPlus dla klasy VI wydawnictwa Oxford University Press.


Opracowała:
Aleksandra Sobolewska
Szkoła Podstawowa nr 1w Lublińcu
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.