Katalog

Olena Savosh, 2020-08-24
Włocławek

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego w klasach IIA i IIB
Grupa I - zaawansowana

I Założenia ogólne:
1. Klasy : IIA, IIB
2. Data obserwacji : 19.05.2016r.
3. Czas trwania : 45 minut
4. Opracowanie : Olena Savosz

5. Temat : „Life of Pi”- „Życie Pi” – słownictwo, praca z tekstem, ćwiczenia w mówieniu i pisaniu.
6. Cele :
- uczeń rozumie tekst pisany zawierający nowe słownictwo
- uczeń potrafi wyszukać w tekście niezbędne informacje
- uczeń umie określić główną myśl poszczególnych akapitów tekstu
- uczeń zna nowe słownictwo z lekcji
- uczeń operuje słownictwem poznanym w czasie lekcji
- uczeń potrafi pracować zespołowo i w parach
7. Formy pracy : zespołowa, indywidualna, w parach
8. Metody pracy : praca z nowym słownictwem, praca z tekstem, komunikacja, burza mózgów, praca przy tablicy
9. Pomoce i środki dydaktyczne : karty pracy, podręcznik, słowniki, zeszyt przedmiotowy, tablica, kolorowa kreda, rzutnik multimedialny, laptop, odtwarzacz CD, płyta CD, magnesy, kartki z nowymi słówkami, markery, kartki prawda/fałsz
10. Literatura:
- H. Komorowska „Matodyka nauczania języków obcych”
- M. Dakowska „Teaching English as a Foreign Language”, wyd. PWN
- Gramatyka The Good Grammar Book wyd. Oxford University Press
- Słownik Oxford Wordpower wyd. Oxford University Press
- Smart Time 2 wyd. Express Publishing – podręcznik dla nauczyciela i ucznia (autorzy Virginia Evans i Jenny Dooley, konsultacja Bożena Sendor-Gala)

II Przebieg lekcji :

1.Część wstępna

a) przywitanie klasy;
b) sprawdzenie listy obecności;
c) zebranie pracy domowej (e-maile pisane przez uczniów na wcześniej podany temat);
d) podanie tematu i celów lekcji.

2.Część główna

a) Rozumienie tekstu pisanego
• Uczniowie słuchają nagrania tekstu z podręcznika, który zawiera dużo nowego słownictwa;
• Po wysłuchaniu nagrania wykonują dwa zadania do tekstu wyświetlone na ekranie (zadanie typu prawda/fałsz (Załącznik Nr 2), dobieranie nagłówków do akapitów tekstu (Załącznik Nr 3)).

b) Wprowadzenie nowego słownictwa/Praca z nowym słownictwem
• Uczniowie otrzymują karty pracy zawierające nowe słownictwo z tekstu (Załącznik Nr 1);
• Uczniowie przy wsparciu nauczyciela tłumaczą słówka na język polski, następnie powtarzają trudniejsze wyrazy za nauczycielem;
• Uczniowie pracując w parach łączą w pary słówka o podobnym znaczeniu, mogą korzystać wtedy ze słowników;
• Uczniowie utrwalają pisownie nowych wyrazów (uzupełnianie przy tablicy słówek brakującymi literkami (Załącznik Nr 4) oraz zwrotów brakującymi słówkami);
• Uczniowie utrwalają nowe słownictwo z lekcji (zadanie typu prawda/fałsz). Nauczyciel mówi słówko wraz z jego tłumaczeniem. Jeżeli tłumaczenie jest właściwe, uczniowie podnoszą kartkę „Prawda”, a jeżeli błędne, „Fałsz”;
• Uczniowie czytają na głos i tłumaczą na język polski tekst pt. „Life of Pi” – „Życie Pi”.

3. Część końcowa

- Ocena za pracę na lekcji (ocena, plus za aktywność, pochwała słowna).
- Zadanie pracy domowej.
- Pożegnanie klasy i zakończenie lekcji.











Załącznik nr 1
Essential vocabulary
• Fantasy film -
• Prize-winning novel -
• Be directed by -
• Play the leading role –
• It is set in –
• Zookeeper –
• Written by –
• Based on –
• In the open ocean –
• Mysteriously –
• Be created by computers –
• The difference between the real-life scenes and the computerised images –
• Make the film a must-see –
• On the high sea –



















• Direct -
• Set -
• Star -
• Leading role -
• Survival -
• High seas -
• Sink -
• Survive -
• Shipwreck -
• Fierce –
• Figure out –
• Stay alive –
• Lifeboat –
• Companion –
• Advanced –
• 3D image –
• Screen –
• Realistic –
• Scene –
• Remarkable –
• Special effects –












Załącznik nr 2



Are these sentences true or false?

1.It is a horror film.

2.It is based on a novel.

3.It is set in space.

4.It is about the survival of a zookeeper’s son.

5.A boy and his tiger survive a shipwreck.

6.Real birds and animals appear in this film.



















Załącznik nr 3


Match the paragraphs to the headings.


1. A computerised adventure

2. An unusual story

3. A very costly film

4. Prize-winning novel based film





















Załącznik nr 4

LE_D_NG

S_R_IVAL

TE_RI_LE
SHIP_RE_K

M_ST_RI_USLY

RE_LI_TIC

FI_R_E

RE_AR_AB_E

CL_VE_




Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.