![]() |
![]() |
Katalog Joanna Bucka, 2020-06-05 Busko-Zdrój Język angielski, Konspekty Konspekt lekcji j. angielskiego- tryby warunkoweSCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Klasa: VI c Nauczyciel: Joanna Bucka Temat lekcji : Czytanie ze zrozumieniem. Pierwszy tryb warunkowy. Cele lekcji: Po zakończeniu lekcji uczeń : • posiada następujące umiejętności i wiadomości( określone w nowej podstawie programowej): - znajomość środków językowych ( kategoria tematyczna: życie rodzinne i towarzyskie- czasowniki związane z gotowaniem, zakupy i usługi- towary spożywcze) -rozumienie wypowiedzi (uczeń rozumie znaczenie zwrotów dnia codziennego adresowanych do ucznia, rozumie krótkie, proste polecenia w języku angielskim- reaguje na nie werbalnie i niewerbalnie, uczeń rozumie krótkie wypowiedzi pisemne- ogólny sens przepisu na pizzę oraz dialogu) - przetwarzanie wypowiedzi ( uczeń przekazuje ustnie ogólny sens tekstu czytanego, uczeń przetwarza informacje uzyskane z tekstu czytanego- układa w kolejności wydarzenia, poprawia błędy w zdaniach) - tworzenie wypowiedzi ( uczeń tworzy poprawne zdania z użyciem pierwszego trybu warunkowego) - współdziałanie w parach - stosowanie strategii komunikacyjnych ( uczeń domyśla się znaczeń nieznanych słów i zwrotów z kontekstu) • zna: -czasowniki związane z gotowaniem, słownictwo z zakresu produktów spożywczych, zastosowanie pierwszego trybu warunkowego Pomoce: - prezentacja multimedialna, kartki dla uczniów, podręcznik Metody: -pogadanka -praca z tekstem -pokaz - uczenie się przez odkrywanie (domyślanie się znaczenia nieznanych słów i zwrotów) - gry dydaktyczne- układanie elementów przepisu na pizzę we właściwej kolejności, poprawianie błędów Formy pracy: - praca z całością klasy, praca indywidualna, praca w parach Przebieg lekcji: 1.Moment organizacyjno-porządkowy: - sprawdzenie obecności - zapisanie tematu lekcji - cele lekcji, podanie kryteriów lekcji, krótkie omówienie przebiegu lekcji (3min) 2.Rozgrzewka językowa : powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji : - uczniowie podają znaczenie angielskiego słownictwa pojawiającego się na prezentacji multimedialnej -uczniowie dopasowują dwie części zdania w pierwszym trybie warunkowym - uczniowie poprawiają błędy w zdaniach (pierwszy tryb warunkowy) (6min) Cele: powtórzenie i utrwalenie słownictwa, powtórzenie i utrwalenie pierwszego trybu warunkowego, uzyskanie uwagi uczniów - krótka pogadanka na temat zdrowego odżywiania Cele: zaciekawienie uczniów tematyką zajęć, umożliwienie uczniom wyrażenie opinii, zadawanie pytań, skupienie ich uwagi, wykorzystanie korelacji międzyprzedmiotowej do wprowadzenia uczniów w tematykę zajęć (2min) 3. Czytanie ze zrozumieniem: - uczniowie zostają dobrani w pary; otrzymują pocięty na fragmenty przepis na pizzę, wykorzystując dotychczasową wiedzę i współpracując z innymi mają za zadanie ułożyć fragmenty w odpowiedniej kolejności (6min) - uczniowie sprawdzają wraz z nauczycielem poprawność wykonanego zadania; tłumaczą tekst na j. polski (7min) - uczniowie wykonują ćwiczenie do tekstu polegające na poprawianiu błędnych zdań (3min) - uczniowie czytają dialog z podziałem na role (2min) - uczniowie wykonują ćwiczenie do tekstu polegające na ułożeniu wydarzeń w odpowiedniej kolejności (2min) Cele: rozumienie krótkich wypowiedzi pisemnych- ogólny sens przepisu na pizzę oraz dialogu; zachęcenie do samodzielnego zdobywania wiedzy przez uczniów- kształcenie umiejętności stosowania strategii komunikacyjnych, przekazywanie ustnie ogólnego sensu tekstu czytanego, przetwarzanie informacji uzyskanych z tekstu czytanego- układanie w kolejności wydarzeń, poprawianie błędów w zdaniach, kształtowanie umiejętności współpracy i komunikacji, angażowanie uczniów do pomocy innym uczniom. 4. Tworzenie wypowiedzi - uczniowie wykonują zadanie polegające na utworzeniu poprawnych zdań z użyciem pierwszego trybu warunkowego (7min) Cele : utrwalenie wiadomości, tworzenie poprawnych zdań z użyciem pierwszego trybu warunkowego 5 Podsumowanie - na prezentacji multimedialnej pojawiają się pytania podsumowujące lekcje, uczniowie odpowiadają na pytania (4min) Cele: sprawdzenie stopnia zrozumienia treści 6. Zadania dodatkowe - jeśli czas na lekcji nie został do końca wykorzystany - uczniowie wykonują ćwiczenia na otrzymanych kartkach Cele : utrwalenie wiadomości (6min) 7. Praca domowa - uczniowie mają za zadanie wypisać składniki swojej ulubionej pizzy, natomiast chętni uczniowie mogą napisać przepis na ulubioną pizzę. (3min) Cele: utrwalenie wiedzy i umiejętności z dzisiejszych zajęć, dostosowanie poziomu trudności pracy domowej do możliwości uczniów ( łatwe zadanie dla wszystkich uczniów, trudniejsze zadanie dla uczniów zdolnych) Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |