Katalog

Jacek Głuszkowski, 2020-05-28
Wąbrzeźno

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego - All Clear 7 - revision unit 5

- n +

KONSPEKT LEKCJI

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE

DATA:
KLASA: VII
LICZBA UCZNIÓW:
PODRĘCZNIK: All Clear 7
TEMAT: Revision – unit 5



OGÓLNY CEL LEKCJI: uczeń zna słownictwo i frazy używane w dziale piątym oraz je stosuje, wykorzystuje w ćwiczeniach i zadaniach czas Present Perfect.

CELE SZCZEGÓŁOWE:
uczeń:
-zna i rozpoznaje słówka związane z pozyskiwaniem pieniędzy na cele charytatywne oraz rozróżnia pojęcia MAKE i DO;
-zna zastosowanie czasu Present Perfect i wykorzystuje go do poprawiania błędów w zdaniach, uzupełnianiu luk wyrazowych oraz przekazywaniu informacji mówionych i pisanych;
- harmonijnie współpracuje z kolegami i nauczycielem w razie problemów.

ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:

Podręcznik All Clear 7 wraz z zeszytem ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy, projektor, laptop, odtwarzacz CD




II. PRZEBIEG LEKCJI

1. Czynności organizacyjne:
- powitanie,
- sprawdzenie listy obecności uczniów,
- zapisanie daty i tematu lekcji;

2. Sprawdzenie pracy domowej.

3. Wyjaśnienie celu lekcji w języku ucznia.

4. Część zasadnicza.
- Przypomnienie i zastosowanie pojęć związanych ze zbieraniem pieniędzy na cele charytatywne (fundraising ideas) połączenie pojęć - znaczenia słów/ fraz w języku angielskim z ich odpowiednikami w języku polskim.
Wykonanie ćwiczenia 1 na stronie 61 ( książka ucznia). Łączenie 1-5 z a-e tak, aby utworzyć logiczne zdania.
- Reagowanie na uzupełnianie luk wyrazowych, podnosząc karteczkę z odpowiednim słówkiem MAKE lub DO.
Wykonanie ćwiczenia 2 na stronie 61 (książka ucznia). Uzupełnianie zdań odpowiednią formą MAKE lub DO.
- Czas Present Perfect: przypomnienie schematu zdań oznajmujących, pytających i przeczących. A następnie obejrzenie filmiku na YOUTUBE z przykładowym zastosowaniem czasu PP: „Best examples of Present Perfect Tense –Learn and teach English with videos.
Wykonanie zadania na podstawie ćwiczenia 4 na stronie 61. Poprawianie błędów w zdaniach.
- Słuchanie tekstu czytanego. Odszukiwanie w tekście szczegółowych informacji –zastosowania słów FOR i SINCE w czasie PP. Odczytanie tekstu: (na podstawie www.en.islcollective.com)
I’ve been married since 2001. I’ve got two children. Brenda has learnt French for 7 years and my son Tom since he was six. We’re a very busy family. Both the children have played tennis since May. My husband has done a sponsored swim for a week. My neighbours are very friendly. They’ve lived next door since 2004.
- Wykonanie ćwiczenia 5 na stronie 61 ( książka ucznia). Uzupełnianie zdań odpowiednią formą FOR lub SINCE.

5. Podsumowanie.
- Dyktando
- Selfevaluation

Zadanie pracy domowej: wykonanie zad. 6/61 SB podsumowującego rozdział.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.