Katalog

Bartosz Latko, 2020-05-26
Zawiercie

Język angielski, Konspekty

Halloween – praca z tekstem. Konspekt lekcji.

- n +

Temat lekcji: „Halloween – praca z tekstem”
Klasa: V szkoły podstawowej
Czas trwania: 45 minut

Cele główne:
• przypomnienie słownictwa związanego ze świętem Halloween
• przypomnienie zasad używania czasownika modalnego can do określania umiejętności
• rozwijanie aktywności uczniów
• przypomnienie zwyczajów i tradycji panujących w święto Halloween w krajach anglo-języcznych
Cele operacyjne:
Uczeń powinien:
• znać czasownik modalny can i umieć odpowiednio go zastosować w określaniu umiejętności
• umieć opowiedzieć krótko o swoich umiejętnościach z użyciem can
• wykazywać aktywność własną w czasie wykonywanego ćwiczenia, jak i w czasie całej lekcji
Formy pracy: indywidualna, w prach, całą klasą
Metody pracy: ćwiczenia praktyczne, pogadanka, burza mózgów, praca z tekstem
Środki dydaktyczne: podręczniki, tablica i kreda.

PRZEBIEG I TOK ZAJĘĆ:
1. Sprawdzenie obecności.
2. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji.
3. Wprowadzenie do tematu zajęć: nauczyciel przybliża uczniom temat związany z Halloween. Podczas burzy mózgów uczniowie swobodnie podają swoje pomysły, jak według nich wygląda to święto w krajach anglo-języcznych, za każdym razem zapisując swój pomysł na tablicy. Następnie nauczyciel wybiera te pomysły uczniów, które są zgodne z rzeczywistością, a pozostałe wymazuje z tablicy.
4. Zanim uczniowie przeczytają tekst związany z tematem lekcji, nauczyciel tłumaczy i wypisuje najważniejsze słowa – klucze na tablicy, oraz pyta uczniów z wymowy przestawionych słów.
5. Uczniowie słuchają CD z dialogiem o tym, jak główni bohaterowie podręcznika obchodzą Halloween.
6. Nauczyciel zadaje pytania do tekstu, a zadaniem uczniów jest odpowiedź na nie bez patrzenia w tekst.
7. Następnie uczniowie w parach próbują jak najwierniej odtworzyć ten dialog, zachowując poprawną intonację i akcent.
8. Nauczyciel daje uczniom wskazówki dotyczące konstrukcji zdaniowej z użyciem can, użytej w dialogu. Następnie podaje reguły jej stosowania oraz budowę zdania z tym czasownikiem.
9. W celu utrwalenia wiadomości, uczniowie układają pięć zdań z czasownikiem can, opisujących ich umiejętności.
10. Podsumowanie: wybrani uczniowie przypominają swoim rówieśnikom, jakie zwyczaje oraz tradycje panują w krajach anglo-języcznych podczas święta Halloween, oraz jak to święto obchodzone jest w Polsce.
9. Praca domowa: uczniowie mają napisać krótki tekst o tym, jak oni sami obchodzą Halloween w ich mieście.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.