Katalog

ALEKSANDRA BIAŁOWĄS-JEZIERSKA, 2020-05-26
Roszkowice

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego

- n +

Topic: Musical instruments - reading. Instrumenty muzyczne - czytanie.

Cele lekcji:
Uczeń potrafi:
- przeczytać tekst oraz przy pomocy nauczyciela przetłumaczyć go na język polski;
- odpowiedzieć na pytania typu Prawda/ Fałsz oraz uzasadnić swoją wypowiedź wskazaniem fragmentu w tekście;
- nazwać oraz poprawnie wymówić nazwy instrumentów muzycznych;
- zrobić notatkę na podstawie oglądanego filmu;

Cele sformułowane w języku ucznia:
- zapytasz innych czy potrafią grać na instrumentach muzycznych;
- poznasz nazwy instrumentów muzycznych
uczeń zna:
- słownictwo związane z tym rozdziałem tj. nazwy instrumentów muzycznych
„Nacobezu”
- będziesz musiał nazwać instrumenty muzyczne i je rozpoznać;
- będziesz umiał powiedzieć na jakich instrumentach potrafisz grać;
- wskażesz różnicę pomiędzy play + sport, a play + instrument muzyczny

Metody pracy: praca z podręcznikiem, magnetofon oraz płyta CD, tablica interaktywna, kserokopie

Formy pracy: praca indywidualna, praca zbiorowa, praca w parach

Przebieg zajęć:
Część wstępna (0-5)
Nauczyciel wita się z uczniami i sprawdza listę obecności, sprawdza pracę domową. Zapisuje temat na tablicy oraz cele lekcji oraz informuje uczniów na co będzie zwracać uwagę podczas oceniania.

Część główna (05-40)

Nauczyciel wywiesza na tablica 2 flashcards. Jedna przedstawia ucznia grającego w piłkę nożną, a druga ucznia grającego na gitarze. Zadaniem uczniów jest powiedzieć co przedstawiają flashcards i powiedzieć różnicę pomiędzy: play football i play the guitar.
Krótka pogadanka na temat znanych już uczniom instrumentów muzycznych. Praca z podręcznikiem: uczniowie rozmawiają na temat obrazka. Następnie wysłuchują nagrania tekstu. Poproszeni są o samodzielne wyjaśnienie znaczeń poszczególnych słów. Po dwukrotnym wysłuchaniu nagrania uczniowie czytają tekst z podziałem na role. Odpowiadają na pytania typu Prawda/ Fałsz w zadaniu 2 ze strony 22.
Kolejnym zadaniem uczniów jest znaleźć 9 nazw instrumentów muzycznych ukrytych pośród liter. Uczniowie pracują w parach. Pierwsze dwie pary otrzymują pieczątki za aktywność.
Uczniowie wysłuchują oraz powtarzają nazwy instrumentów muzycznych, następnie dopasowują nazwy do ilustracji. Przy tym zadaniu nauczyciel stosuje samoocenę w postaci tzw. sygnalizacji świetlnej
Uczniowie oglądają film przedstawiający różne instrumenty muzyczne z całego świata. Ich zadaniem jest w zeszytach zanotować nazwy instrumentów, które poznali na lekcji. Osoby, które wymienią wszystkie instrumenty dostają pieczątki.
Śpiewanie piosenki I am a music Man….i naśladowanie gry na instrumentach muzycznych
Pytania kluczowe zadawane w trakcie lekcji:
- What instruments can you play?
- Which instrument would you like to play?
Opcjonalnie zadanie 4 ze strony 23. Zadaniem uczniów jest posłuchanie nagrania i napisanie na jakim instrumencie grają osoby z zespołu.
Część końcowa (40-45)
Zadanie przez nauczyciela pracy domowej (w celu utrwalenia nazw instrumentów muzycznych)- ćwiczenie 1 z zeszytu ćwiczeń strona 16.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.