![]() |
![]() |
Katalog Danuta Muczyńska, 2020-05-19 Grajewo Język angielski, Konspekty Konspekt lekcji języka angielskiegoKonspekt lekcji języka angielskiego Klasa: I Data: 16.11.2017r. Temat: Clothes – wprowadzenie słownictwa związanego z ubraniami. Cele ogólne lekcji: - doskonalenie sprawności językowych (słuchania ze zrozumieniem, czytania, mówienia i pisania) Cele operacyjne: Uczeń: - zna słownictwo związane z pogodą, - zna wybrane nazwy ubrań: shorts, T-shirt, skirt, hat, sweater, jeans, - umie ponumerować obrazki zgodnie z nagraniem, - potrafi pokolorować ubrania zgodnie z nagraniem, - globalnie odczytuje poznane wyrazy. "Nacobezu" – "na co będę zwracać uwagę": 1. znajomość i poprawną wymowę poznanych słów, 2. zrozumienie słuchanego tekstu, 3. poprawne czytanie. Metody prowadzenia lekcji: - słowne: podająca – objaśnianie poleceń, zadawanie pytań, odpowiedzi uczniów; - zadań praktycznych: praca z tekstem – słuchanie ze zrozumieniem, czytanie, wykonywanie ćwiczeń, zabawa. Techniki pracy (aktywności uczniów): - podejście komunikacyjne (Com. Approach), - TPR – posłuchaj i powtórz, posłuchaj i napisz, napisz i powiedz, - uczenie się słów i poprawne ich wymawianie, - ćwiczenia utrwalające. Umiejętności: słuchanie ze zrozumieniem tekstu, czytanie, pisanie, mówienie Forma sprawdzenia osiągnięcia celu: pytania, ćwiczenia, gra językowa Formy pracy: z całą klasą, indywidualna, Środki dydaktyczne: podręczniki, zeszyty ćwiczeń, karty obrazkowe i wyrazowe, karteczki do gry bingo z wycinanki. Przebieg lekcji: I. Część wprowadzająca: 1. Powitanie uczniów. 2. Rozgrzewka językowa w formie piosenki powitalnej. 3. Krótkie przypomnienie wiadomości z poprzedniej lekcji – poznanego słownictwa związanego z pogodą: cold, hot, snow, rain, sun, wind oraz cyfr 1-6. 4. Podanie tematu i określenie zakresu lekcji. II. Część zasadnicza: 1. Prezentacja nowego słownictwa – nazw ubrań: shorts, T-shirt, skirt, hat, sweater, jeans, a) zademonstrowanie kart obrazkowych z ubraniami i podanie ich nazw po angielsku, b) globalne powtarzanie nazw ubrań w różnych kombinacjach trójek słów. 2. Słuchanie nagrania i powtarzanie usłyszanego słownictwa. 3. Pokazanie kart wyrazowych z nazwami ubrań i głośne odczytywanie tych nazw z dziećmi w sposób globalny. 4. Ćwiczenia utrwalające: a) wskazywanie nazw wymienionych przez nauczyciela ubrań na zdjęciach, b) wyszukiwanie opisywanych postaci w wysłuchanym tekście, c) kolorowanie ubrań zgodnie z wysłuchanym nagraniem, III. Część podsumowująca: a) zabawy utrwalające słownictwo – rysowanie własnych portretów w ubraniach odpowiednich do pogody i opisywanie według wzoru, np: I've got a T-shirt and... b) gra utrwalająca Bingo. IV. Zadanie pracy domowej - wykonać ćw. 1 ze str. 54 w zeszycie ćwiczeń. V. Zakończenie – udzielenie pochwał za pracę na lekcji i zaśpiewanie piosenki na pożegnanie. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |