Katalog

Anna Solecka, 2019-07-23
Pajęczno

Język angielski, Scenariusze

scenariusz lekcji

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Data: 15.03.2018.

Temat: Food – rozpoznawanie i nazywanie produktów żywnościowych.

Poziom: szkoła podstawowa, klasa Ic, dwie godziny języka angielskiego tygodniowo

Pomoce dydaktyczne: karty obrazkowe, karty wyrazowe, nagrania audio, podręcznik, zeszyt ćwiczeń.

Cel lekcji: wprowadzenie nowego słownictwa związanego z żywnością.

Cele szczegółowe:
- rozpoznawanie i nazywanie produktów żywnościowych;
- czytanie i zapisywanie nazw produktów;
- słuchanie i śpiewanie piosenki;
- uczeń potrafi przeczytać nazwy produktów;
- uczeń rozumie ze słuchu nazwy produktów oraz rozpoznaje je na obrazku.

Metody pracy wykorzystywane podczas zajęć:

metoda reagowania całym ciałem, metoda audio – lingwalna, burza mózgów

Formy pracy podczas zajęć:

praca indywidualna, praca zespołowa, praca samodzielna

Zagadnienia z podstawy programowej realizowane podczas zajęć:
Edukacja językowa: posługiwanie sie bardzo podstawowym zasobem środków językowych (jedzenie), reagowanie werbalne i niewerbalne na proste polecenia, rozumienie sensu bardzo prostych wypowiedzi pisemnych, rozumienie sensu krótkich wypowiedzi ustnych, wierszyków, piosenek, powtarzanie wyrazów, recytowanie wierszyków, śpiewanie piosenek, przepisywanie wyrazów, współpraca z rówieśnikami w trakcie nauki
Edukacja społeczna: wykorzystywanie pracy zespołowej w procesie uczenia się
Edukacja muzyczna: śpiewanie piosenek w języku obcym, przedstawianie ruchem treści muzycznych i pozamuzycznych




Tok lekcji:
 wprowadzenie uczniów w nowy rozdział;
 wprowadzenie słownictwa za pomocą kart obrazkowych;
 zabawa we wskazywanie kart (Point to the...);
 słuchanie i wskazywanie odpowiednich produktów;
 powtarzanie słów za nagraniem;
 recytowanie wierszyka, wprowadzenie słowa „lunch box” (wybrane osoby podnoszą obrazki w trakcie recytacji);
 wprowadzenie formy pisemnej, czytanie i dopasowanie do obrazków;
 śpiewanie piosenki o pikniku oraz odgrywanie tekstu gestami;
 zabawa ruchowa – dopasowanie obrazków do napisów przy muzyce;
 zadanie w zeszycie ćwiczeń oraz zadanie pracy domowej.

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.