Katalog

Anna Solecka, 2019-07-23
Pajęczno

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie 4

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Data: 15.05.2018.

Temat: Let’s go to summer camp! – emotions verb + ing.

Poziom: szkoła podstawowa, klasa IVc, 3 godziny języka angielskiego tyogdniowo

Pomoce dydaktyczne: podręcznik, tablica multimedialna – Pearson Reader – nagrania audio oraz video, zeszyt ćwiczeń

Cel lekcji: uczeń potrafi opisać upodobania dotyczące sportów.

Cele szczegółowe:
- przypomnienie nazw dyscyplin sportowych;
- przypomnienie formy twierdzącej i przeczącej czasu Present Simple;
- uczeń potrafi nazwać poznane dyscypliny sportowe;
- uczeń potrafi określić upodobania swoje i innych w stosunku do dyscyplin sportowych;
- uczeń uzyskuje i przekazuje informacje o upodobaniach;
- uczeń potrafi znaleźć w tekście i wypowiedzi określone informacje;

Metody pracy wykorzystywane podczas zajęć:
burza mózgów, metoda audio – lingwalna, metoda komunikacyjna

Formy pracy wykorzystywane podczas zajęć:
praca indywidualna, praca zbiorowa, praca samodzielna, praca w parach

Zagadnienia z podstawy programowej realizowane podczas zajęć:

Rozumienie wypowiedzi: Uczeń reaguje na polecenia, znajduje w wypowiedzi i tekście określone informacje, określa główną myśl wypowiedzi i tekstu.
Tworzenie wypowiedzi: Uczeń opisuje upodobania.
Reagowanie na wypowiedzi: Uczeń uzyskuje i przekazuje informacje.
Przetwarzanie wypowiedzi: Uczeń przekazuje w języku angielskim informacje zawarte w materiałach wizualnych oraz sformułowane w języku angielskim, stosuje strategie komunikacyjne oraz posiada świadomość językową.





Tok lekcji:
1) Wprowadzenie tematu lekcji i zapoznanie uczniów z jej celami.
2) Przypomnienie słownictwa z poprzedniej lekcji oraz formy czasu Present Simple.
3) Wprowadzenie do historyjki.
4) Obejrzenie części I historyjki – ćw. 1/110.
5) Sprawdzenie ile uczniowie zrozumieli z treści historyjki – ćw. 2/110.
6) Przećwiczenie zwrotów z historyjki – ćw. 3/110.
7) Klasowa ankieta, wysłuchanie części II historyjki – ćw. 4 i 5/110.
8) Wprowadzenie zwrotów o upodobaniach – grammar video „Get Grammar”.
9) Ćwiczenie w/w zwrotów w kontekście historyjki – ćw. 6/111.
10) Ćwiczenie w parach – zadawanie pytań o upodobania i odpowiadanie na te pytania.
11) Ćwiczenie zwrotów, tworzenie zdań o swoich upodobaniach – ćw. 7/111.
12) Rozumienie ze słuchu, stwierdzenie poprawności zdań – ćw. 8/111.
13) Zadanie pracy domowej w zeszycie ćwiczeń.
14) Podsumowanie lekcji.

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.