|
|
Katalog Małgorzata Kubatek, 2019-07-04 Krempachy Język angielski, Scenariusze Scenariusz zajęć pozalekcyjnych - język angielski z elementami programowaniaScenariusz zajęć pozalekcyjnych z języka angielskiego z elementami programowania Grupa wiekowa: kl. 2 szkoły podstawowej Czas trwania: 90 min. Temat: Easter Egg Hunt – Polowanie na wielkanocne jaja Cele ogólne: - uczniowie poznają tradycje wielkanocne w Anglii oraz związane z nimi słownictwo, - uczniowie utrwalają podstawy programowania Cele szczegółowe: - uczniowie prawidłowo reagują na główne komendy i słownictwo związane z programowaniem w języku angielskim (go straight, turn left, turn right, go backwards, start, stop, bug, debugging) - uczniowie używają komend w języku angielskim podczas programowania - uczniowie znają termin „warunek” i stosują go w trakcie układania poleceń - uczniowie znają sposób skracania poleceń i stosują go - uczniowie poznają utrwalają nazwy przedmiotów w ogrodzie - uczniowie znają słownictwo w języku angielskim związane z Wielkanocą - uczniowie znają tradycje wielkanocne w Anglii Metody: -słowne, ćwiczeniowe, aktywizujące Formy pracy: - praca w grupach - praca w parach Pomoce dydaktyczne: - mata - karty – puzzle do rozłożenia na macie 1)komendy(go straight, turn left, turn right, start, stop) oraz 2) jajka z napisanymi na nich literkami, tak, aby powstał napis R O B O T do schowania przez nauczyciela pod kartami -puzzlami przedstawiającymi przedmioty 3) zestaw przedmiotów w ogrodzie ( 4 zestawy słów: box, grass, flower, tree, stone, chair; cztery zwierzątka oznaczające początek trasy i 4x koszyk- basket oznaczający koniec trasy) - cztery figurki ludzików/zwierzątek do rozłożenia na macie (dla ułatwienia poruszania się po macie i układania komend) - ozoboty - karta pracy Przebieg zajęć: - powitanie i sprawdzenie obecności - przypomnienie zasad programowania oraz tradycji wielkanocnych w Anglii - podział uczniów na grupy (po 4 osoby) i przydzielenie im odpowiedniej „ćwiartki” maty - rozdanie uczniom zestawów kart- puzzli przedstawiających przedmioty w ogrodzie - rozłożenie otrzymanych puzzli przez uczniów na przydzielonej części maty oraz wybór figurek - zamiana miejsc na macie (grupy przechodzą o jedno stanowisko w prawą stronę tak, aby nie pozostać na tej samej część, na której rozkładały puzzle) - nauczyciel prosi uczniów o zamknięcie oczu i w tym momencie chowa jajeczka z literkami pod puzzlami przedstawiającymi przedmioty w ogrodzie (pod jednym przedmiotem nie będzie jajeczka) - układanie poleceń/programu w grupach do polecenia: wyznacz drogę od zwierzątka do koszyka zbierając po drodze schowane pod przedmiotami w ogrodzie jajeczka - debugowanie (szukanie błędów) - ułożenie hasła z uzbieranych na jajeczkach literkach (ROBOT) - pokazanie uczniom ozobotów i krótkie wyjaśnienie jak działają - kalibracja ozobotów - praca w parach – uczniowie malują odpowiednią trasę dla ozobotów, tak, aby ozobot pozbierał po drodze: słodycze(blue sweets), kurczaczka (yellow chick), zajaczka (green rabbit) i jajeczka (red eggs) i zaświecił na odpowiedni kolor - omówienie kart pracy -pożegnanie Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |