Katalog

Patrycja Kosek, 2019-07-04
Bielsko-Biała

Zawodowe, Projekty edukacyjne

Praca dla młodych w Krakowie - jakie są możliwości? Raport

- n +

W maju zakończyła się ankieta online na temat pracy podczas studiów w Krakowie. Już można pobrać raport z badania, w którym znalazły się najciekawsze wnioski z odpowiedzi studentów i absolwentów.

Projekt Student Pracuje w Krakowie portalu Aplikuj.pl miał na celu opisanie sytuacji studentów na rynku pracy. Wszyscy ankietowani dostali pytania dotyczące warunków ich pracy, stawek, jak i branż, w których pracują.

Co wykazała ankieta Student Pracuje?

Z raportu Student Pracuje w Krakowie wynika, z jakimi problemami mają do czynienia pracujący studenci. Choć sytuacja wygląda nie wygląda najgorzej, wciąż obserwuje się takie problemy jak niskie płace (czasem nawet poniżej minimalnej), nadużycia, a także wysokie, niezbyt realistyczne wymagania pracodawców.
Wśród wszystkich ankietowanych tylko 19,5% otrzymało umowę o pracę, a większość (67,8%) była zatrudniona na umowę zlecenie. Zdecydowana większość deklaruje, że stawki dla studentów w Krakowie są za niskie.

Czego jeszcze można dowiedzieć się z raportu?
Raport wskazuje obszary, nad którymi warto popracować, a także zwraca uwagę studentów i uczniów na odpowiedzialny i świadomy wybór przyszłych pracodawców. Poznajemy godziny pracy, warunki zatrudnienia i nadużycia, z jakimi spotykają się studenci. Do omówienia wyników wraz z komentarzami ekspertów dołączony został poradnik, który zawiera najważniejsze kwestie prawne, jak i wskazówki – zarówno dla młodych kandydatów do pracy, jak i pracodawców.

Pełny raport z poradnikiem jest dostępny na stronie: https://www.aplikuj.pl/praca-dla-studenta-krakow.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.