![]() |
![]() |
Katalog Dorota Piskorska, 2019-06-18 Lublin Język angielski, Konspekty konspekt lekcji j. angielskiego w kl.I SPKonspekt lekcji j. angielskiego w kl. I SP Temat lekcj: Rozpoznawanie i nazywanie zwierząt egzotycznych. Założone cele lekcji: a) Ogólne: - kształtowanie umiejętności rozumienia i używania prostych komunikatów słownych w języku obcym, - kształtowanie umiejętności czytania - reagowanie werbalne i niewerbalne na polecenia b) Szczegółowe: - rozumie sens krótkich wypowiedzi w języku angielskim (nazwy zwierząt) - rozróżnia i poprawnie nazywa zwierzęta: lew, słoń, zebra, żyrafa, hipopotam, małpa, papuga, mysz; - wskazuje właściwe rysunki, - czyta nazwy zwierząt pomocą nauczyciela, - dobiera ilustracje zwierząt do podpisów, - szereguje ilustracje według poleceń. c) Kształtowane postawy: - postawa ciekawości poznawczej i otwartości - postawa aktywna na lekcji - umiejętność efektywnego współdziałania w grupie Najważniejsze umiejętności wynikające z podstawy programowej kształtowane u uczniów na zajęciach (kształtowanie kompetencji kluczowych) - sprawne komunikowanie się w języku polskim oraz językach obcych, - rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz motywacji do nauki - rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia - praca w zespole i społeczna aktywność; Metody nauczania: Podające- objaśnienie metody aktywizujące – gry dydaktyczne metody programowane – z użyciem komputera metoda audiolingwalna, Total Physical Response Formy pracy: - zbiorowa jednolita - grupowa jednolita Zastosowane środki dydaktyczne: karty obrazkowe i wyrazowe, aplikacja językowa Macmillan education everywhere, zeszyt ćwiczeń Bugs Team 1 (s.38), maskotka, pieczątki motywacyjne Przebieg lekcji: Czynności organizacyjne ( powitanie, sprawdzenie obecności). Rozgrzewka językowa – piosenka pt. „Head and shoulders”, nazywanie części ciała. Wprowadzenie materiału – prezentacja zwierząt przy pomocy aplikacji językowej Macmillan education everywhere. Powtarzanie nazw zwierząt za lektorem. Czytanie nazw zwierząt z pomocą nauczyciela. Gra językowa „Memory” – dobieranie kart. Przerwa śródlekcyjna. Podnoszenie kart obrazkowych według poleceń. Praca w parach – układanie kart obrazkowych w usłyszanej kolejności. Ewaluacja – gra dydaktyczna „What’s missing”. Zadanie pracy domowej (Zeszyt ćwiczeń, ćw.1, str.38) Ocena zachowania i pracy uczniów na lekcji. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |