Katalog

Dominika Hilska, 2019-06-18
Piotrków Trybunalski

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz zajęć - język angielski w klasie IV szkoły podstawowej

- n +


Język angielski

Nauczyciel : Dominika Hilska

klasa : IV

Temat zajęć : Present Simple and free time activities.

CELE LEKCJI:
Uczeń:
Zna zastosowanie czasu teraźniejszego Present Simple do opisywania czynności rutynowych, powtarzających się.
Zna i samodzielnie potrafi wyjaśnić, opierając się na przykładach, zastosowanie czasu Present Simple.
Buduje / uzupełnia właściwymi formami zdania twierdzące, przeczące i pytające w czasie Present Simple.
Wybiera spośród wielu możliwości właściwą formę czasu Present Simple.
Sprawnie posługuje się dostępnymi pomocami dydaktycznymi: tablica interaktywna, karty obrazkowe itp.

POMOCE I MATERIAŁY:
1. Tablica interaktywna
2. Komputer



PRZEBIEG ZAJĘĆ:

I. Faza organizacyjna i powtórzeniowa:
a. sprawdzenie obecności
b. kontrola wiedzy zdobytej na poprzedniej lekcji. Powtórzenie budowy czasu Present Simple (wyświetlenie na tablicy interaktywnej i wspólne omówienie).

II. Realizacja tematu:
a. Nauczyciel przedstawia i wyjaśnia temat zajęć.
b. Ćwiczenia mające na celu utrwalenie w/w konstrukcji.
Wszystkie, odbywające się na tym etapie zajęć ćwiczenia, odbędą się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Ważne jest zaangażowanie wszystkich uczniów w pracę. Każdy uczeń ma szansę wykonania zadania przy tablicy interaktywnej.




Przykłady ćwiczeń:

1. Test wielokrotnego wyboru: wybrany uczeń podchodzi do tablicy interakt. i spośród podanych odpowiedzi zaznacza jedną.

2. Everyday activities – broken sentences - wybrany uczeń podchodzi do tablicy interakt. i przesuwa wyrazy widoczne na ekranie tak, aby powstały prawidłowe zdania w czasie Present Simple (wspomaga się obrazkami widocznymi na ekranie).

3. Everyday activities (hangman – zadanie typu „wisielec”)

4. Zadanie z lukami: wybrany uczeń podchodzi do tablicy interakt. i wybiera właściwą formę pytającą lub przeczącą (po kliknięciu na daną lukę rozwiną się dwie możliwe odpowiedzi).

5. „Millionire” (Teleturniej „Milionerzy”) - gra językowa, formułą przypominająca popularny teleturniej „Milionerzy” - Pytanie i cztery odpowiedzi do wyboru. Stawki w grze to, tak jak w teleturnieju 500, 1000, 5000zł. itd. Szata graficzna przypominająca telewizyjny teleturniej. Wybrany uczeń podchodzi do tablicy interakt. i wybiera właściwą odpowiedź przez zaznaczenie jej. Po wybraniu prawidłowej odpowiedzi przechodzi do kolejnego etapu itd.

6. Kolejność: wybrany uczeń podchodzi do tablicy interakt. i przesuwa wybrane fragmenty tak, aby powstała poprawna odmiana czasownika „to be” w czasie Present Simple.


III. Podsumowanie zajęć:

a. krótkie podsumowanie zdobytej wiedzy (ćwiczenia podsumowujące zajęcia):

Przykłady ćwiczeń z zeszytu ćwiczeń on-line z wykorzystaniem tablicy interaktywnej (New Hot Spot klasa 4 – workbook on-line):

ćw. 1, 2, 7 str. 50, 51 – zaznacz właściwy wyraz, dopasuj zdania do odpowiednich obrazków, uzupełnij tekst wyrazami z ramki (przesuwając je po ekranie).

ćw. 1, 3, 5, 7 str. 52, 53 – dopasuj liczby do słów, uzupełnij zdania właściwymi przysłówkami częstotliwości, uzupełnij wypowiedzi uczniów wyrazami z ramki (przesuwając je po ekranie).

b. ocena pracy uczniów.


Uwaga! W scenariuszu podano większą ilość ćwiczeń, niż to możliwe do realizacji w czasie jednej godziny lekcyjnej. Nauczyciel na bieżąco będzie monitorował ilość i czas wykonywanych zadań. Ilość wykonanych ćwiczeń zależeć będzie od możliwości i tempa pracy uczniów.

Zadania pochodzą min. ze stron: https://learningapps.org , www.macmillan.pl/e-workbook . https://quizlet.com/pl . Dwa zadania utworzone i opublikowane w internecie przez nauczyciela D. Hilską
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.