Katalog

Karol Kostrzak, 2019-06-18
Konin

Język angielski, Konspekty

Scenariusz lekcji: Types of film

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Szkoła Podstawowa im. Biskupa R. Andrzejewskiego w Morzyczynie

1. Prowadzący: Karol Kostrzak
2. Poziom: gimnazjum, kl. IIA, poziom III.1, 3 godz. języka angielskiego tygodniowo
3. Temat: Types of films. Gatunki filmowe
4. Cele lekcji:
Cele główne:
- Uczeń zna: słownictwo związane z filmem.
- Uczeń zna: zwroty i wyrażenie wyrażające opinię o filmie.

Cele operacyjne:
- Uczeń przyporządkowuje podane gatunki filmowe do ich definicji oraz obrazków
przedstawiających sceny z filmów
- Uczeń potrafi wyrazić opinię o filmach
- Uczeń potrafi podać oryginalne tytuły filmów np. „Lord of the Rings”; “Mr. Bean”
- Uczeń definiuje takie zagadnienia jak ‘klasyka filmowa’ czy ‘film niskobudżetowy’
- Uczeń dopasowuje tytuły filmów do odpowiednich gatunków
- Uczeń określa cechy charakterystyczne danych gatunków

Metody: burza mózgów, poszukująca (samodzielne wyciąganie wniosków), głośne powtarzanie, przygotowanie wypowiedzi ustnej
Formy: indywidualna, w parach, grupowa
Materiały dydaktyczne:
- podręcznik „Can Do 2” (Richmond Publishing), ćwiczenie „Can Do 2”,
- tablica,
- kartki papieru zawierające nazwy gatunków filmowych oraz ich definicje (zał. 1)
- obrazki przedstawiające sceny z filmów (zał. 2)
- kartki papieru zawierające quiz (zał. 4)
- słowniki
- arkusze odpowiedzi (zał. 5)


Przebieg zajęć

I. Czynności organizacyjno-porządkowe
A) powitanie uczniów
B) rozpakowanie się uczniów
C) sprawdzenie obecności
D) sprawdzenie pracy domowej


II. Wprowadzenie do tematu zajęć:
Rozgrzewka językowa (warm-up) I wprowadzenie do tematu
- Do you like going to the cinema?
- How often do you go to the cinema?
- What type of film do you choose when you go to the cinema?
- What does it depend on?
Nauczyciel wyjaśnia uczniom cele lekcji. Uczniowie zapisują temat lekcji i datę
w zeszytach.

III. Faza główna:
1. Uczniowie pracują w parach. Ich zadaniem jest dopasowanie kartek zawierających gatunki filmowe do odpowiednich definicji, a następnie dobranie do każdej z takich par właściwego obrazka z filmu. (Załączniki 1 i 2)
Kluczowe słowa w każdej z definicji są podkreślone, tak aby uczniowie w razie potrzeby mogli łatwo znaleźć je w słowniku w celu lepszego zrozumienia treści. Po wykonaniu zadania uczniowie przenoszą swoje odpowiedzi do arkusza odpowiedzi. W karcie pracy zapisują wnioski z zadania. (Załącznik 3)
2. Dopasowywanie obrazków do nazw gatunków filmowych (wymowa)
Zadanie 1/44 book + CD31
3. Słuchanie
- What film did Jake and Carla watch today?
- What did they watch last week?
Zadanie 2/44 + CD32
4. Słuchanie – uzupełnianie luk
Zadanie 3/44 + CD32
5. Zadanie 4/44 positive and negative adjectives
6. Wymowa –ing w przymiotnikach
7. Quiz – film fan
Zadanie 7/45, sprawdzenie CD34
8. Extra Quiz Załącznik 4

IV. Faza podsumowująca:
- Zadanie 6/44 book. Układanie zdań o własnych zainteresowaniach.

V. Zadanie i objaśnienie zadania domowego.
- Zadanie 1,2/ 36 workbook
- Przygotowanie własnych pytań do quizu o filmie (5 pytań)







Załącznik 1.
Match the definitions with types of films. Then choose the correct picture to match each ofthem. Połącz definicje z gatunkami filmów. Następnie dobierz do nich odpowiedni obrazek. Rozwiązania wpisz do tabeli w załączniku 3.

A) HORROR
B) COMEDY
C) ROMANTIC COMEDY
D) ACTION
E) SCIENCE – FICTION
F) ANIMATION
G) WESTERN
H) ADVENTURE

1. a film showing strong feelings of love
2. a story about the future, life on other planets etc.
3. a James Bond-like film
4. a film about United States in the 1800s, usually with cowboys
5. a film that makes people feel scared
6. a short, colorful film made especially for children
7. a movie about an exciting things that happens to
someone in exotic places
8. a funny play, film, etc.; something that makes us laugh

Załącznik 3

Type of film Definition Picture
A) HORROR
B) COMEDY
C) ROMANTIC
COMEDY
D) ACTION
E) SCIENCE-FICTION
F) ANIMATION
G) WESTERN
H) ADVENTURE



Załącznik 3

Type of film Definition Picture
A) HORROR
B) COMEDY
C) ROMANTIC
COMEDY
D) ACTION
E) SCIENCE-FICTION
F) ANIMATION
G) WESTERN
H) ADVENTURE








Załącznik 4

1. Gladiator is
a) a historic
b) a western
c) a sci-fi film

2. Mr Bean is
a) a gangster
b) a comedy
c) a horror film

3. A great film is sometimes called
a) a thriller
b) a documentary
c) a classic

4. A film which didn’t cost a lot of money to make is called:
a) a blockbuster
b) a low-budget film
c) a soap

5. The film with cowboys is called
a) a cartoon
b) a western
c) a historical film

6. Tom and Jerry and The Simpsons are popular
a) comedies
b) adventure movies
c) cartoons

7.Who played the main part in Polish comedy “Killer”
a. Bohdan Łazuka
b. Cezary Pazura
c. Bogusław Linda

8.Who left alone at Home In the famous Christmas comedy
a. Robin Hood
b. George Cloney
c. Kevin

9.Where did Kevin go in the 2nd part of his adventures
a. Warsaw
b.Chicago
c. New York
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.