Katalog

Marlena Kwiatkowska, 2019-06-18
Toruń

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji "What

- n +

Temat: What’s the least expensive type of housing?
Klasa: 6
Czas lekcji: 45 minut
Cele ogólne:
- doskonalenie umiejętności użycia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych;
- ćwiczenie umiejętności pracy w grupie;
- doskonalenie kompetencji kluczowych (m.in. porozumiewanie się w języku obcym, porozumiewanie się w języku ojczystym, kompetencje informatyczne, inicjatywność i przedsiębiorczość, umiejętność uczenia się);
Cele operacyjne:
- uczeń poznaje słownictwo dotyczące typów budynków oraz elementów ich konstrukcji i wnętrza;
- uczeń potrafi stosować poznane słownictwo w kontekście zdań;
- uczeń utrwala zasady tworzenia stopnia wyższego i najwyższego przysłówków;
Formy pracy: praca w grupie
Metody aktywizujące: aplikacja do skanowania kodów QR, gra Hangman w aplikacji Flippity, zabawa edukacyjna „Półsłówka”.
Środki dydaktyczne:laptop, tablica interaktywna, smartfony z dostępem do Internetu, aplikacja Skaner Kodów QR, stworzona przez nauczyciela gra Hangman w aplikacji Flippity https://www.flippity.net/hm.asp?k=1kD1nGeyxLfdUWRl02_SrPVLDDIVSGihhxORYzlOoxFI, słownik angielsko-polski online, ćwiczenia gramatyczne przygotowane przez nauczyciela

Przebieg lekcji:
1.Powitanie, podanie tematu lekcji, ustalenie celu lekcji wspólnie z uczniami.
2.Nauczyciel dzieli klasę na 5 grup 3-osobowych i wyjaśnia uczniom, że od tej chwili pracują na rzecz swojego zespołu i zdobywają dla niego punkty. Grupa z największą liczbą punktów wygrywa turniej.
3.Rozgrzewka językowa: zabawa edukacyjna „Półsłówka”. Nauczyciel rozdaje uczniom zestaw 20 wyrazów. W każdym wyrazie jego górna połowa jest niewidoczna. Uczniowie w grupach rozszyfrowują o jakie słowo chodzi, następnie tworzą z nim zdanie. Za każde odgadnięte słowo grupa otrzymuje 1 punkt, natomiast za każde poprawnie utworzone zdanie 2 punkty. Grupa, która w ciągu 5 minut zdobędzie najwięcej punktów wygrywa konkurencję. Celem zabawy jest utrwalenie słownictwa dotyczącego rodzajów budynków, elementów wyposażenia, konstrukcji itp. Zabawa ćwiczy również umiejętność użycia słów w kontekście zdań.
4.New types of housing: Nauczyciel powraca do pytania z tematu lekcji: What’s the least expensive type of housing? Po wysłuchaniu odpowiedzi uczniów, nauczyciel pisze na tablicy nowe wyrażenia, np. a shack, a mobile home, a caravan itp. oraz pokazuje uczniom slajdy prezentujące różne typy domów/mieszkań. Zadaniem uczniów jest dopasowanie wyrazów do prezentowanych zdjęć. Uczniowie wysłuchują także wymowy nowopoznanych słów przy użyciu słownika online. Następnie w grupach tworzą zdania z nowo poznanymi wyrażeniami. Celem zadania jest wprowadzenie nowego słownictwa oraz ćwiczenie jego zastosowania w kontekście zdań.
5.Nauczyciel prosi uczniów o przypomnienie zasad stopniowania przysłówków.
6.Gra Hangman w aplikacji Flippity. Każda z grup wybiera jednego przedstawiciela, którego zadaniem jest odnalezienie ukrytej w klasie kartki z kodem QR. Grupa, która odnajdzie kartkę otrzymuje punkt. Uczniowie skanują kod QR, w którym podany jest link do gry w Wisielca (ang. Hangman). Gra zawierająca słowa z zakresu przysłówków została utworzona samodzielnie przez nauczyciela w aplikacji Flippity (link do gry https://www.flippity.net/hm.asp?k=1kD1nGeyxLfdUWRl02_SrPVLDDIVSGihhxORYzlOoxFI). Każda z grup może korzystać tylko z jednego telefonu. Uczniowie w grupach wspólnie odgadują ukryte słowa. Grupa, która w ciągu 5 minut odgadnie największą liczbę słów otrzymuje punkt. Celem gry jest utrwalenie znajomości przysłówków w stopniu równym, wyższym i najwyższym.
7.Grammar Time. Po raz kolejny każda z grup wybiera jednego przedstawiciela do odnalezienia kartki z kodem QR do kolejnego zadania. Grupa, która odnajdzie kartkę otrzymuje punkt. Uczniowie skanują kod, w którym podane jest polecenie do ćwiczenia gramatycznego. Ich zadaniem jest odnalezienie wszystkich błędnych zdań wypisanych na liście (załącznik nr 1). Uczniowie w grupach dyskutują nad poprawnością zdań. Grupa, która wskaże właściwe rozwiązanie zdobywa punkt. Celem ćwiczenia jest utrwalenie zasad tworzenia stopnia wyższego i najwyższego przysłówków.
8.Ewaluacja i zakończenie lekcji: zdania podsumowujące. Uczniowie kończą zdanie: „Na dzisiejszej lekcji podobało mi się/ nie podobało mi się …” lub „Z dzisiejszej lekcji zapamiętam …”


Załącznik nr 1

1. Sally is a carefull driver. She drives carefully.
2. From Torun to Warsaw is further than from Torun to Gdansk.
3.I didn’t sleep good last night. I slept badly.
4.Do it really quikly! I won’t wait for you!
5.Tom is a slow runner. He runs the more slowly in our class.
5.Helen is a hard worker. She works really hardly.
6.This bungalow is less expensive than that detached house.
7.The child laughed quietly.
8. She did it right.
9. Sandra has a beautiful voice. She sings beautifuly.
10. They arrived too early.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.