![]() |
![]() |
Katalog Robert Kunce, 2019-06-18 Bytom Język angielski, Konspekty Pytania z czasownikiem have got, zaimki dzierżawcze.Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie 4 Temat: Fantastyczna Dwójka - Mój ulubiony superbohater! Pytania z czasownikiem have got, zaimki dzierżawcze. Treści programowe: - wygląd zewnętrzny Rozumienie wypowiedzi: Uczeń reaguje na polecenia, określa główną myśl wypowiedzi i tekstu, znajduje w wypowiedzi i tekście określone informacje. Tworzenie wypowiedzi: Uczeń opisuje wygląd wybranych bohaterów. Reagowanie na wypowiedzi: Uczeń uzyskuje i przekazuje informacje. Przetwarzanie wypowiedzi: Uczeń przekazuje w języku angielskim informacje zawarte w materiałach wizualnych oraz informacje sformułowane w języku angielskim, stosuje strategie komunikacyjne oraz posiada świadomość językową. Cele lekcji: - zapoznanie uczniów z zastosowaniem czasownika have got w zdaniach pytających oraz krótkich odpowiedziach - wprowadzenie zaimków dzierżawczych: its, our, your, their - rozwijanie rozumienia tekstu słuchanego i czytanego - doskonalenie umiejętności stosowania odpowiednich form gramatycznych Uczeń: - potrafi dobrać odpowiedni zaimek dzierżawczy w podanym zdaniu - potrafi dobrać odpowiednią formę gramatyczną czasownika have got pasującą do podanego zdania - rozumie sens i kontekst słuchanej i czytanej scenki sytuacyjnej - potrafi opisać wygląd wybranej osoby/postaci - wykorzystuje smartfon w multimedialnym ćwiczeniu gramatycznym. Metody pracy: - podająca (instruktaż) - praca z tekstem - słuchowa - działalności praktycznej - metoda aktywizująca (interaktywny quiz) Formy pracy: - indywidualna - zbiorowa - praca w parach Pomoce dydaktyczne: - podręcznik, zeszyt ucznia, zeszyt ćwiczeń, nożyczki, klej, komputer, Internet, rzutnik, smartfony, aplikacja Kahoot!, CD z nagraniem tekstu do komiksu Przebieg lekcji Faza wstępna: 1. Powitanie dzieci i sprawdzenie obecności. 2. Wspólne sprawdzenie/poprawa zadania domowego. 3. Zapisanie tematu lekcji i przedstawienie celu lekcji. Faza właściwa: 1. Podanie i wyjaśnienie zasady tworzenia pytań z czasownikiem have got oraz krótkich odpowiedzi (wklejenie do zeszytu notatki). 2. Odtworzenie nagrania - praca z komiksem (tłumaczenie poszczególnych scenek). 3. Sprawdzenie stopnia zrozumienia i zapamiętania treści komiksu (prawda/fałsz). 4. Ćwiczenie stosowania czasownika have got na podstawie komiksu (zad. 4 z podręcznika str. 57). Uczniowie zgłaszają się, podają odpowiedzi i przepisują do zeszytu poprawnie sformułowane zdania zapisane przez nauczyciela na tablicy. 5. Formułowanie krótkich odpowiedzi do pytań z czasownikiem have got. Uczniowie zgłaszają się i formułują odpowiedzi do pytań z zadania 4 (uczniowie niepełnosprawni wykonują przykłady z pomocą nauczyciela), przepisują do zeszytu zapisane na tablicy przez nauczyciela poprawne formy pod opowiadającymi im pytaniami z zadania 4. 6. Nauczyciel objaśnia stosowanie wybranych zaimków dzierżawczych, uczniowie wklejają do zeszytów notatkę. 7. Uczniowie wykonują ustnie zadanie 7 z podręcznika ze str. 57(uczniowie niepełnosprawni wykonują przykłady z pomocą nauczyciela), nauczyciel zapisuje na tablicy właściwe zaimki, uczniowie zapisują je w zeszycie. 9. Quiz utrwalający umiejętności i wiadomości wprowadzone na lekcji z wykorzystaniem aplikacji Kahoot! w smartfonach uczniów i na ekranie na ścianie. Uczniowie dobierają się w pary lub trójki i starają się zaznaczyć właściwe odpowiedzi za pomocą swoich telefonów. Faza końcowa: 1. Podsumowanie i ocena pracy uczniów na lekcji. 2. Zadanie pracy domowej w zeszycie ćwiczeń utrwalającej umiejętność stosowania poznanych na lekcji zaimków dzierżawczych oraz odpowiednich form czasownika have got. 3. Pożegnanie uczniów. Pytania (questions) tworzymy przez inwersję, czyli zamianę kolejności wyrazów: You have got long hair. (Ty masz długie włosy.) Have you got long hair? (Czy ty masz długie włosy?) W 3 osobie liczby pojedynczej będzie: Tomek has got blue eyes. (Tomek ma niebieskie oczy.) Has Tomek got blues eyes? (Czy Tomek ma niebieskie oczy?) Krótkie odpowiedzi (short answers): Yes, I have. – odpowiedź twierdząca No, I haven’t. – odpowiedź przecząca W 3 osobie liczby pojedynczej będzie: Yes, he has. – odpowiedź twierdząca No, he hasn’t. – odpowiedź przecząca Zaimki dzierżawcze: Its – tego (stosujemy w przypadku przedmiotów zwierząt i niemowlaków) Its teeth are sharp . Jego (np. tego tygrysa) zęby są ostre. Our - nasze This is our teacher. To jest nasz nauczyciel. Your – wasze They are your friends. Oni są waszymi przyjaciółmi. Their – ich This is their dog. To jest ich pies. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |