Katalog

Beata Koczut, 2019-06-18
Jarosław

Język angielski, Konspekty

Konspekt :Food. Vocabulary exercises.

- n +

KONSPEKT LEKCJI

Nauczyciel: Data:
Przedmiot: Język angielski Klasa:
Temat lekcji: Food. Vocabulary exercises.
Podręcznik: Matura 2015 Repetytorium , Macmillan

CELE LEKCJI

Wiedzieć:
zapamiętać ( znać)
- słownictwo związane z jedzeniem
- posiłki i ich przygotowanie

rozumieć
- pytania związane z przyrządzaniem potraw

Umieć:
- wymienić potrawy
- wypowiedzieć się na temat ulubionych dań
- wyrazić opinię na temat gotowania, zdrowego
odżywiania się


Metody pracy: dyskusja, odpowiadanie na pytania, burza
mózgu
Formy pracy: indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne: podręcznik

TOK LEKCJI
ETAPY LEKCJI

Sprawdzenie obecności.

Wprowadzenie słownictwa.

Wyrażanie opinii na temat zdrowego odżywiania.

Uzupełnianie ćwiczeń.

Przygotowanie menu dla gościa z zagranicy.

Podsumowanie lekcji.

Zadanie domowe.

TREŚCI MERYTORYCZNE

Potrawy, artykuły spożywcze, posiłki i ich przygotowanie.

Słownictwo: zdrowe odżywianie.

Posiłki i ich przygotowanie.

Łączenie wyrażeń.

Menu: przystawka, główne danie, deser oraz smakołyk regionalny.

Zalety i wady zapraszania gości na obiad do domu.

Ćwiczenia leksykalne.

CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA

Nauczyciel sprawdza obecność na lekcji.

Nauczyciel zadaje uczniom pytania związane z posiłkami
i ich przygotowaniem, np. Czy lubisz gotować ?, Czy jest jakaś potrawa, której nigdy nie kosztowałeś?

Nauczyciel zapisuje na tablicy pytanie: Co należy jeść lub pić, aby być zdrowym?

Nauczyciel pyta uczniów o jakich porach spożywają poszczególne posiłki, następnie prosi o uzupełnienie ćwiczeń.

Nauczyciel prosi uczniów o przygotowanie menu dla gościa z zagranicy. Następnie prosi uczniów o odczytanie swojego zadania.

Nauczyciel prosi uczniów o podanie zalet i wad związanych z zapraszaniem gości na obiad do domu.

Nauczyciel zadaje pracę domową.

CZYNNOŚCI UCZNIA

Uczniowie odpowiadają na pytania podając słownictwo
o tematyce kulinarnej.

Uczniowie podają przykłady, które zapisywane są na tablicy.

Uczniowie wypowiadają się na temat swoich przyzwyczajeń związanych ze spożywaniem posiłków oraz wykonują ćwiczenia.

Uczniowie przygotowują menu, w którym uwzględniają przystawkę, danie główne, deser oraz smakołyk regionalny.

Uczniowie wyrażają swoje opinie.

Uczniowie zapisują stronę i numer zadania.





Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.