AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Paweł Saczyński, 2019-06-18
Zawiercie

Zawodowe, Scenariusze

Sceanriusz Zajęcia Praktyczne-Dobór przewodów zgodnie z dokumentacją techniczną. Stosowanie różnych sposobów łączenia przewodów w instalacjach i sieciach zasilania.

- n +

Scenariusz lekcji
Klasa ……….
Przedmiot: Zajęcia praktyczne
Data: …………
Liczba godzin realizacji zadań praktycznych: 5
Tematyka: Dobór przewodów zgodnie z dokumentacją techniczną. Stosowanie różnych sposobów łączenia przewodów w instalacjach i sieciach zasilania.
Cel główny: Zapoznanie uczniów z różnymi sposobami łączenia przewodów i typami przewodów. Wykonywanie układów montażowych z wykorzystaniem drutów i linek. Wykorzystanie połączeń śrubowych i lutowanych.

Cele szczegółowe:
- uczeń wie jakie podstawowe przewody są stosowane w instalacjach elektrycznych
- uczeń zna i potrafi zastosować odpowiednią kolorystykę przewodów
- uczeń potrafi dobrać cenę przewodów i urządzenia elektryczne do zadanego schematu praktycznego
- uczeń potrafi zmontować prawidłowo układ wykorzystując różne sposoby łączenia przewodów
Kompetencje kluczowe realizowane:
- kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne
Uczeń posługuje się wiedzą matematyczną przy wyznaczaniu wartości kosztów budowy układu montażowego.
- kompetencje informatyczne
Uczeń posługuje się przeglądarką w telefonie komórkowym do wyszukiwania cen materiałów i urządzeń elektrycznych.
Metody:
- wykład
- burza mózgów
- praca w grupach- wykonywanie układów montażowych
Środki dydaktyczne:
- różne rodzaje przewodów elektrycznych
- urządzenia elektryczne: styczniki, zabezpieczenia, przekaźniki, przyciski
- kalkulatory matematyczne
- telefon komórkowy z możliwością instalacji programu CalcAndroid

Przebieg:
1. Sprawdzenie obecności.
2. Zapoznanie z celami i zapisanie tematu lekcji.
3. Zapoznanie z różnymi typami przewodów instalacyjnych. Pokaz budowy przewodów elektrycznych.
4. Wykonywanie schematu ideowego według zadanych wytycznych
5. Wyszukiwanie cen przewodów i urządzeń potrzebnych do wykoniania zadania praktycznego.
6. Praca w grupach problemowych. Wykonywanie różnych typów połączeń elektrycznych.
7. Kontrola prawidłowego działania zmontowanych układów.
8. Podsumowanie i sporządzanie wniosków z przeprowadzonych prac monterskich.
Podczas pracy w grupach nauczyciel naprowadza uczniów. Szczególnie należy zwrócić uwagę na pracę uczniów mających problemy w nauce.

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Oceń artukuł!



Ilość głosów: 0

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.