Katalog

Marta Mondrzejewska, 2019-06-18
Strzelin

Edukacja czytelnicza, Różne

Podchody w bibliotece.

- n +

Podchody czytelnicze pt."Poszukiwacze zaginionych tytułów"

Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych postanowiłam zaprosić uczniów klas starszych do udziału w podchodach czytelniczych.
W miejscach ogólnodostępnych na szkolnych korytarzach umieściłam na małych karteczkach tytuły 25 książek.Zadaniem uczniów było odnalezienie ich, spisanie na kartce, a następnie dopisanie do nich autorów. Przygotowany spis (tytuły + autorzy) należało dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 10 października.
Dla uczniów, którzy wyszukali najwięcej tytułów książek i dopisali ich autorów, czekały słodkie niespodzianki:)


Wieczór w bibliotece - "Podchody detektywów".

Jednym z ciekawych i atrakcyjnych czytelniczych przedsięwzięć w naszej bibliotece szkolnej był wieczór pt. "Podchody detektywów" z bohaterami serii książek Martina Widmarka pt. "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai", adresowany do uczniów kl. 6 i 7. Wybrałam zadania z „Brązowej i Złotej księgi". Detektywistycznych łamigłówek Lassego i Mai”, przygotowałam kolorowe koperty z zadaniami dla dwuosobowych zespołów, ukryłam je w różnych miejscach sal lekcyjnych. Każdy zespół, pracujący w osobnej sali lekcyjnej miał za zadanie odnaleźć 6 kopert i rozwikłać zagadki detektywistyczne (m.in. rebusy, szyfry, łamigłówki, labirynty). Za każde dobrze rozwiązane zadanie zespół otrzymywał ode mnie jeden element hasła. Grupy spisały się na medal zdobywając 6 elementów hasła, które brzmiało – „Książka jest dobra na każdy dzień”. I choć niektóre zadania stanowiły dla młodych detektywów nie lada wyzwanie, nie poddawali się i z ekscytacją i ogromnym zaangażowaniem wypełniali kolejne.
Po zakończonych podchodach wszyscy, pełni wrażeń i w dobrych humorach udali się na słodki poczęstunek do biblioteki.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.