Katalog

Irina Łynnik, 2019-06-18
Bytom

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz zabawy językowej "Find the treasure" (Znajdź skarb) .

- n +

Proponowany scenariusz może być wykorzystany np na zajęciu kółka języka angielskiego dla dzieci z IV - V klasy szkoły podstawowej.

Wiek: uczniowie klasy IV - V.

Temat: Słownictwo z rozdziału "Food ".

Cel ogólny: uczeń podsumuwuje i analizuje swoje umiejętności z tematu "Jedzenie"
(Food).

Cele szczegółowe:
uczeń:
- swobodnie posługuje się słownictwem z tematu Food
- wykazuje się dobrą znajomością funkcji językowych w zakresie tematu Food
- aktywnie uczestniczy w zabawie
- współpracuje w grupie
- rozbudza swoje zainteresowanie językiem angielskim
- rozwija własną kreatywność oraz odpowiedzialność

Matody pracy: metoda dramy, mapa mentalna, burza mózgów, gry dydaktyczne

Przebieg:

1. Nauczyciel wyjaśnia cele zajęcia oraz podaje zasady zabawy Find the treasure:
w zabawie biorą udział dwie drużyny, uczniowie muszą znaleźć skarb (nagrodę w
postaci słodyczy) uczestnicząc w konkursach językowych. Po każdym wygranym
konkursie uczniowie otrzymują po jednej literze, z których później mają ułożyć hasło,
które daje im dostęp do głównej wskazówki podającej miesce, gdzie znajduje się "skarb".

2. Konkursy:

- Przedstawiciele każdej drużyny odpowiadają na pytania nauczyciela (pytania typu:
podaj nazwy pięciu słodyczy itp).

- Uczniowie słuchają zagadek o jedzeniu i zgadują, co to jest.

- Przedstawiciele każdej z drużyn powinni przejść przez salę - od jednej ściany do drugiej -
co kroku podając słówka związane z jedzeniem (idąc w jedną stronę podają np nazwy
warzyw i owoców, idąc z powrotem - np nazwy innych produktów spożywczych).

- Uczniowie rozwiązują krzyżówki. Temat - jedzenie i sklepy.

- Scenki: uczniowie używając mimiki i gestów muszą pokazać (odegrać) przedmioty
podane na kartkach (drużyna rywali nie wie, jakie słowka dzieci z przeciwnej drużyny
mają na kartkach). Uczniowie z drużyny przeciwnika muszą zgadnąć, co jest pokazywane.

- Uczniowie z każdej drużyny układają zagadki dla drużyny przeciwnika (po dwie zagadki).
Drużyna przeciwnika zgaduje, co to jest.
- Uczniowie z każdej drużyny po kolej muszą poprawnie zareagować językowo na
zagadnienia podawane przez nauczyciela (zdania z dialogu "Rozmowa w sklepie",
podawane zagadnienia mogą należeć do sprzedawcy lub do kupującego), np:

nauczyciel : How much is it?
uczeń: It's $ 5, please.

- Uczniowie z każdej drużyny muszą odegrać dialogi "W sklepie" (przed odegraniem
losują nazwy sklepów).

3. Podsumowanie gry: uczniowie układają słówka z liter otrzymanych za poprawnie
wykonane zadania. Za ułożone poprawnie słówka otrzymują wskazówkę, zgodnie ze
wskazówką szukają "skarbu".
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.