Katalog

Tomasz Erdanowski, 2019-06-18
Skórcz

Przyroda, Scenariusze

Scenariusz klasa 4

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI PRZYRODY DLA KLASY IV

Prowadzący: Tomasz Erdanowski
Temat: Przyroda i jej składniki.
Czas trwania: 1 jednostka lekcyjna
Cel ogólny: klasyfikacja elementów przyrody ożywionej i nieożywionej.
Cele operacyjne (uczeń):
- wymienia 3–4 elementy przyrody nieożywionej
- podaje 3–4 elementy przyrody ożywionej
- wyjaśnia znaczenie pojęcia „przyroda nieożywiona”
- wymienia 3 składniki przyrody nieożywionej niezbędne do życia
- podaje 3 przykłady wytworów działalności człowieka
- wymienia cechy ożywionych elementów przyrody
- wskazuje w najbliższym otoczeniu przykłady wytworów działalności człowieka
- podaje przykłady powiązań przyrody nieożywionej i ożywionej
- klasyfikuje wskazane elementy na ożywione i nieożywione składniki przyrody oraz wytwory działalności człowieka
Metoda:
- praktycznego działania (praca z tekstem)
- słowna (pogadanka)
- aktywizująca (burza mózgów)
Forma pracy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne :
- film, slajdy;
- podręcznik;
- zeszyt ćwiczeń
PRZEBIEG LEKCJI
1. Faza wprowadzająca –
- rozwiązywanie krzyżówki, wytłumaczenie hasła PRZYRODA,
- Celem dzisiejszej lekcji będzie poznanie elementów przyrody ożywionej i nieożywionej.
- Zapisanie tematu lekcji.
2. Faza realizacji
- film „Obserwujemy przyrodę”
- slajdy z przyrodą ożywioną i nieożywioną, dopasowywanie ich
- praca z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń
3. Faza podsumowująca
- podsumowanie i przypomnienie najważniejszych informacji,



Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.