Katalog

Kinga Brzostek, 2019-05-10
Ostrów Mazowiecka

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji z języka angielskiego-"Listening-ordering food"

- n +

Konspekt lekcji z języka angielskiego


I. Informacje ogólne:

Klasa: VIII szkoły podstawowej w Orle
Czas: 45 minut
Temat lekcji: Listening – ordering food. Odbiór tekstów słuchanych – zamawianie jedzenia.

Cele lekcji:
Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków leksykalnych: żywienie.
Uczeń rozumie wypowiedz ustną: określa intencję nadawcy wypowiedzi, kontekst wypowiedzi, znajduje w wypowiedzi określone informacje,
Uczeń przetwarza wypowiedź: przekazuje w języku angielskim informacje zawarte w materiałach audiowizualnych oraz informacje sformułowane w języku angielskim, stosuje strategie komunikacyjne oraz posiada świadomość językową
Uczeń reaguje ustnie w sposób zrozumiały w typowych sytuacjach: rozpoczyna, prowadzi i kończy rozmowę, uzyskuje i przekazuje informacje i wyjaśnienia, wyraża swoje opinie,
Uczeń przetwarza tekst.
Uczeń współdziała w grupie.
Cele ucznia:
Potrafię zamówić jedzenie, przyjąć zamówienie,
Potrafię określić upodobania jedzeniowe kolegów/koleżanek oraz bohaterów wypowiedzi ustnej,
Rozumiem ogólny sens zarówno prostych, jak i złożonych wypowiedzi,
Znajduję proste i złożone informacje w wypowiedzi.

Metody pracy: gra dydaktyczna, pogadanka, inscenizacja, ćwiczenia
Formy pracy: praca indywidualna, praca w parach, w grupach
Pomoce dydaktyczne:
podręcznik - Repetytorium Ósmoklasisty
film English Class B1 (Dream cake)
piłka
odtwarzacz CD i DVD

II. Przebieg lekcji:

Czynności wstępne:
powitanie: Good morning!
sprawdzenie listy obecności
podanie tematu i celów lekcji (uczniowie na podstawie wskazówek nauczyciela próbują zgadnąć temat lekcji)

Rozgrzewka językowa (Warm-up):
1. Nauczyciel w celu utrwalenia słownictwa, które uczniowie poznali na poprzednich lekcjach, rzuca do każdego z nich piłkę. Zadaniem uczniów jest przetłumaczyć na język angielski wyraz lub wyrażenie podane przez nauczyciela oraz odrzucić piłkę.
2. Następnie nauczyciel prosi uczniów o prezentację mini dialogów z poprzedniej lekcji – uczniowie zamawiają jedzenie w restauracji.
Prezentacja nowego materiału (Presentation):
Nauczyciel odtwarza dwukrotnie film „Dream cake”, w którym grupa przyjaciół zamawia jedzenie.
Praca nad materiałem (Practice):
1. Po obejrzeniu filmu nauczyciel inicjuje rozmowę na temat materiału audiowizualnego (zadaje ogólne pytania np. How many people have come to the restaurant? What are their names? ) oraz zamawianych przez bohaterów filmu posiłków (zadaje szczegółowe pytania np. What have they ordered?, Why Tommo wouldn’t like to eat green cake?, Has he finally eaten green cake?).
2. Następnie uczniowie otwierają podręcznik na 52 stronie, nauczyciel zapowiada, iż za chwilę wysłuchają 5 krótkich wypowiedzi. Na podstawie wysłuchanego tekstu, zaznaczają poprawne odpowiedzi zgodne z przedstawionymi obrazkami, nauczyciel prosi o robienie notatek w trakcie słuchania, na podstawie których następuje wspólne sprawdzenie poprawności wykonania zadania.
Zakończenie lekcji:
1. Nauczyciel podsumowuje lekcję, nagradza aktywnych uczniów plusami.
2. Nauczyciel dokonuje ewaluacji lekcji, zadaje uczniom pytania: który z elementów lekcji podobał im się najbardziej?, czy chcieliby coś zmienić?
3. Nauczyciel zadaje i objaśnia pracę domową. Zadaniem uczniów jest przygotować projekt w formie plakatu lub prezentacji multimedialnej na temat ulubionej potrawy oraz przepis na jej wykonanie.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.