Katalog

Magdalena Majewska-Chudzik, 2019-05-10
Lublin

Język angielski, Konspekty

Season song. – Piosenka o porach roku.

- n +

Konspekt lekcji
Data:
Przedmiot: język angielski
Nauczyciel: Magdalena Majewska-Chudzik
Klasa: 3
Czas trwania lekcji: 45 minut
Temat: Season song. – Piosenka o porach roku.


Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:
• uczniowie potrafią nazwać pory roku
• uczniowie potrafią nazwać miesiące
• uczniowie potrafią nazwać pogodę
• uczniowie pamiętają nazwy ubrań

Cele lekcji:
• uczeń potrafi połączyć miesiące z porami roku
• uczeń potrafi połączyć ubrania z pogodą i porami roku
• uczeń rozumie ze słuch i poprawnie wymawia pory roku, miesiące, pogodę i ubrania
• uczeń czyta oraz słucha tekst piosenki ze zrozumieniem i uzupełnia luki
• uczeń wyciąga wnioski z podanych przykładów
• uczeń uczy się piosenki

Cele sformułowane w języku ucznia:
• potrafisz nazwać pory roku, pogodę, miesiące, ubrania
• potrafisz na podstawie obrazka wywnioskować jaka jest pogoda, pora roku oraz w co jest ubrana osoba na ilustracji
• rozumiesz przeczytany i wysłuchany tekst piosenki oraz potrafisz uzupełnić tekst podanymi słowami
• starasz się śpiewać poznaną piosenkę

Nacobezu:
• nazywasz pory roku, pogodę, miesiące, ubrania
• rozpoznajesz jaka jest pogoda, pora roku oraz w co jest ubrana dana osoba
• rozumiesz przeczytany i wysłuchany tekst piosenki oraz potrafisz go zaśpiewać

Metody pracy:
• prezentacja
• aktywne słuchanie
• mimowolne utrwalanie zwrotów
• różnorodne gry i zabawy

Formy pracy:
• indywidualna
• grupowa

środki dydaktyczne:
• laboratorium językowe
• tablica interaktywna
• karty pracy

Przebieg lekcji:

1. Przywitanie i podanie tematu lekcji : Seasons song.
2. Przedstawienie celów lekcji w języku ucznia.
3. Praca ze słownictwem:
• Pory roku, miesiące, pogoda, ubrania- praca z tablicą interaktywną, słuchawkami oraz uzupełnianie karty pracy
4. Czytanie i słuchanie ze zrozumieniem:
• Praca z tekstem piosenki
5. Zadanie domowe – Proszę uczyć się :pór roku, miesięcy, pogody, ubrań oraz piosenki „Seasons song”

Jak sprawdzę, czy cel został osiągnięty?
• odpowiedzi uczniów
• wspólne śpiewanie piosenki

Materiały i pomoce dydaktyczne:
• tablica interaktywna
• prezentacja Power Point
• karta pracy
• laboratorium językowe

Praca domowa:
• uczeń utrwala w domu poznane słownictwo i piosenkę

piosenka:
https://www.youtube.com/watch?v=8ZjpI6fgYSY
prezentacja:
https://drive.google.com/file/d/1YazsaSyO5AM7eiUylsWIkyN-NsvJ6Sm5/view?usp=sharing


Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.