Katalog

Małgorzata Perczak-Rybak, 2019-03-05
Wełnica

Język angielski, Scenariusze

Lekcja powtórzeniowa - język angielski w klasie 5 - Oceniane Kształtujące

- n +

Nauczyciel: Małgorzata Perczak-Rybak
Szkoła: Szkoła Podstawowa nr7 im. Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 w Gnieźnie
Klasa: 5
Lekcja: Język angielski

Temat: Revision workout – Unit 5.

Powiązanie z wcześniejszą wiedzą: Uczniowie znają słownictwo związane z życiem szkolnym (nazwy pomieszczeń, przedmioty szkolne, zasady dobrego zachowania). Uczniowie posługują się wiedzą z zakresu gramatyki: must, mustn't, Present Simple, Present Continuous.

Cele lekcji:
- Uczeń wysłucha tekstu na temat szkoły.
- Uczeń będzie swobodnie posługiwał się poznanym słownictwem.
- Uczeń będzie potrafił prawidłowo zastosować czasowniki modalne must i mustn't.

Cele sformułowane w języku ucznia:
- Rozumiem słuchany tekst.
- Potrafię wymienić nazwy miejsc w szkole i przedmiotów szkolnych.
- Potrafię zastosować słowa must i mustn't.

„NaCoBeZu” - kryteria sukcesu (na co będę zwracać uwagę):
- Czy rozumiem, o czym wypowiadają się uczniowie?
- Czy znam słownictwo związane ze szkołą (13 nazw miejsc w szkole, 10 nazw przedmiotów szkolnych, 6 nazw zachowań w szkole)?
- Czy potrafię potrafię rozróżnić nakazy i zakazy obowiązujące w szkole?
- Czy potrafię powiedzieć o tym ,co osoby robią na co dzień i teraz? (opcjonalnie)

Przebieg zajęć (metody i aktywności):
1. Przywitanie i sprawdzenie obecności.
2. Zapisanie tematu lekcji i podanie celów.
3. Co dzisiaj robimy? - nauczyciel konsultuje z uczniami przygotowany przez siebie plan tej lekcji. Nauczyciel przedstawia NaCoBeZu.
4. Nauczyciel prosi, aby uczniowie przygotowali kredki lub pisaki w trzech kolorach (zielonym, żółtym, czerwonym). Każdy uczeń otrzymuje kartę pracy z zadaniami, które będzie wykonywał lekcji (karta zawiera zadania dodatkowe dla uczniów, którzy skończą pracę wcześniej).
5. Zadanie 1 – dwukrotne wysłuchanie pięciu wypowiedzi na temat szkoły. Uczniowie zaznaczają poprawne odpowiedzi. Nauczyciel sprawdza z całą klasą. Uczniowie zaznaczają kolorem poziom trudności zadania (zielonym – łatwe, żółtym – nie jestem pewien, czerwonym – trudne).
6. Zadania 2, 3 - uczniowie podpisują ilustracje oraz tłumaczą podane w języku polskim fragmenty na język angielski. Po zakończeniu zadania uczniowie wymieniają się kopiami i dokonują oceny koleżeńskiej, sprawdzając poprawność odpowiedzi. Ponownie każdy uczeń zaznacza na swojej karcie poziom trudności ćwiczenia.
7. Uczniowie zostają podzieleni na grupy trzyosobowe. Każda grupa dostaje zestaw do wykonania plakatu (kolorową kartkę oraz zestaw wyciętych wyrażeń). Uczniowie przygotowują mini plakat z zasadami panującymi w szkole). Po zakończeniu plakatu wybrane grupy prezentują swoją pracę. Po lekcji prace zostaną powieszone na gazetce ściennej.
8. Nauczyciel rozdaje prace pisemne z poprzedniej lekcji. Zwraca uwagę, że markerem zostały zaznaczone fragmenty zdań, które zostały napisane prawidłowo.
9. Podsumowanie lekcji – uczniowie otrzymują kartę samooceny.

Praca domowa: Nauczyciel prosi uczniów, aby poprawili pracę pisemną, którą otrzymali na końcu lekcji.

Materiały i pomoce dydaktyczne:
- karta pracy (zeszyt przedmiotowy Brainy klasa 5, Przygotowanie do sprawdzianu – unit 5)
- plik MP3
- materiały na plakat
- karta samooceny ucznia
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.