![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
AWANS | INFORMACJE | FORUM | Dla nauczyciela | Dla ucznia | LOGOWANIE |
![]() |
![]() |
Katalog Ewelina Kasperczak, 2019-03-06 Drawsko Zajęcia przedszkolne, Konspekty Przyjaciel - czym są relacje społeczneKONSPEKT ZAJĘCIA DYDAKTYCZNEGO 1. Grupa przedszkolna i wiek dzieci: 5 lat 2. Temat kompleksowy: „Przyjaciel” 3. Temat zajęcia: „Przyjaciel w grupie przedszkolnej” 4. Czas trwania zajęć: 30 min CELE OGÓLNE: - powtórzenie kim jest przyjaciel - rozwijanie poprawnych relacji społecznych CELE OPERACYJNE - dziecko: - świadomie i czynnie uczestniczy w zajęciach, - wypowiada się na określony temat, - wymienia cechy przyjaciela - rozumie jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe METODY: - czynnościowa – zadań stawianych do wykonania, - słowna – rozmowa, instruktaż. FORMY: - praca indywidualna - praca zbiorowa, - praca w grupach. ŚRODKI DYDAKTYCZNE: nagrania muzyczne piosenek : „cześć daj mi rękę”, płyta Batti Strauss, ilustracji dobrego i złego zachowania oraz zgodnej zabawy PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1. Powitanie dzieci 2. Zabawa w kole „moty” Prezentacja ilustracji motyla. Wyjaśnienie iż jest to nasz przyjaciel, który będzie dziś z nami w trakcie zajęć Wspólne powtarzanie rymowanki: „Motyla przyjaźni puszczam w krąg niech wraca do mych rąk” 3. Przypomnienie definicji PPRZYJACIELA Przyjaciel to ktoś tak, kto jest ważny, ponieważ lubimy się oboje. Przyjaciele lubią spędzać razem czas. Przyjaciele lubią robić wiele takich samych rzeczy. 4. Masażyk wspólne delikatne masowanie swoich dłoni, następnie dobieranie się w pary i masowanie dłoni kolegi z grupy 5. Zabawa ruchowa przy piosence „Cześć daj mi rękę” Spacer po sali i na sygnał podawanie sobie dłoni na przywitanie 6. Rozmowa na prawidłowego zachowania prawdziwego przyjaciela. Wspólne omawianie ilustracji Przyjaciel zazwyczaj się ze mnie nie naśmiewa Prawdziwy przyjaciel jest dla mnie miły Ja też staram się być miłym dla mojego przyjaciela 7. Zabawa muzyczno – ruchowa metoda Batti Strauss „Mój przyjaciel ma takie części ciała jak ja” Do melodii dziecko wskazuje określone części ciała na swoim ciele 8. Co zrobić gdy przyjaciel ma inne zdanie? Rozmowa Wyjaśnienie, że możemy lubić przyjaciela ale czasem możemy się ze sobą nie zgadzać w kwestii tego co robić np. zabawa w chowanego czy budowanie zamku z piasku. Czasem chcemy robić różne rzeczy. 9. Stworzenie zasad dobrej zabawy. Dopasowywanie ilustracji przedstawiających Po kłótni obie osoby mówią „Przepraszam” Później obie osoby „Teraz pobawimy się razem” Wskazanie ilustracji rzeczy, jakie lubimy robić Wskazanie rzeczy jakie lubi robić mój przyjaciel Wskazanie rzeczy które, są takie same i określenie iż są to rzeczy jakie lubimy oboje Określenie rzeczy, którą zrobimy razem 10. Wyjaśnienie dzieciom, że pewne rzeczy można zrobić samemu, ponieważ przyjaciel nie chce czegoś robić – to nic złego. Wyjaśnienie, że można te rzeczy zrobić później samemu albo z kimś innym. Dobrzy przyjaciele uczą się dogadywać 11. Zakończenie zajęć „Moty przyjaźni puszczony w krąg niech wróci do mych rąk” Ewelina Kasperczak Zgłoś błąd Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |