|
|
Katalog Izabela Jasionowska, 2019-03-05 Łęczna Język niemiecki, Konspekty Konspekt lekcji: Wann und wie feterst du deinen Geburtstag?Klasa I A: zakres podstawowy Temat lekcji: Wann und wie feierst du deinen Geburtstag? Kiedy i jak obchodzisz swoje urodziny? Podstawowa programowa: 1.5, 3.1, 3.3, 3.5, 3.7, 2.1, 2.3, 5.1 Cel główny: doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz rozwijanie umiejętności mówienia o urodzinach. Cele operacyjne: Uczeń: utrwala słownictwo dotyczące urodzin; doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem; znajduje w tekście określone informacje; nabywa umiejętność informowania o terminach z użyciem liczebników porządkowych; poznaje czasowniki „feiern“ i „einkaden“; korzysta z aplikacji internetowych do nauki języków obcych; kształtuje umiejętność słuchania selektywnego ; stawia i odpowiada na pytania; stosuje w wypowiedziach ustnych i pisemnych słownictwo związane z urodzinami. Metody pracy: - metoda komunikatywna; - pytanie-odpowiedź; - mini dialogi; - słuchanie selektywne Formy pracy: - praca z całą grupą; - praca indywidualna; - praca w parach. Techniki pracy: - odpowiadanie na konkretne pytania; - formułowanie wypowiedzi ustnej; - uzupełnianie luk w tekście; - przyporządkowanie pytań do odpowiedzi; - prezentowanie wyników pracy w parach na forum klasy. - słuchanie i powtarzanie słówek. Środki dydaktyczne: - rzutnik, - ćwiczenia, - płyta CD, - karta pracy. Przebieg lekcji: 1. Nauczyciel podaje cel i temat lekcji. 2. Wskazani uczniowie ptezentują pracę domową- przypominają zasadę tworzenia liczebników porządkowych, podawania daty: „Odpowiadajac napytanie wann? (kiedy?), podajemy najpierw przyimek am, potem liczebnik porządkowy z odpowiednią końcówką od 1 do 19-ten, a od 20-sten oraz miesiąc“, np: am zweiten Mai, am zwanzigsten Dezember. 3. Nauczyciel prezentuje uczniom słownictwo dotyczące tematu „Geburtstag“ korzystając z aplikacji internetowej Quizlet. - Uczniowie robią notatki oraz powtarzają nowe słowa. - Chętne osoby odmienują czasowniki: feiern- świętować i einladen- zapraszać - Uczniowie zapisują odmiany oraz tłumaczą przykładowe zdania z nowymi czasownikami: Mein Bruder feiert im November den Geburtstag. Du lädst 20 Gäste ein. - Uczniowie wykonują ćwiczenie- Übung 10/38 4. Uczniowie słuchają dwukrotnie nagrania o urodzinach i odpowiadają na pytania: - Wer spricht hier? Kto tutaj mówi? - Wer feiert den Geburtstag? Kto obchodzi urodziny? - Wann hat Martin Geburtstag? Kiedy ma Marcin urodziny? - Wann ist die Party? Kiedy jest przyjęcie? - Wie viele Gäste lädt Martin ein? Ilu gości zaprosi Marcin? 5. Uczniowie ćwiczą w parach minidialogi: - Wann feierst du deinen Geburtstag? Und du? - Wann feiert dein Vater/ deine Mutter Geburtstag? Und deine? - Wann feierst du den Geburtstag deines Freundes? Wybrane, ewentualnie chętne pary reprezentują swoje wypowiedzi na forum klasy. 6. Nauczyciel czyta tekst z lukami, uczniowie słuchają i zapamiętują wyrazy: Moni feiert am …………… ………………… ihren Geburtstag. Sie macht am ……………… ihre Party und lädt viele Freunde ein. Die Party beginnt um …… ……………. Moni möchte schöne ………………… bekommen. Die Party dauert bis …………… Uhr. Wskazani uczniowie podają słówka, które usłyszeli. 7. Nauczyciel objaśnia pracę domową - Napisz jak świętujesz swoje urodziny ( 5- 8 zdań) 8. Nauczyciel ocenia uczniów. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |