|
|
Katalog JOANNA STANISZEWSKA, 2018-09-27 Wiśniowa Góra Ilona Ryś-Bebech Język angielski, Scenariusze Scenariusz lekcji-matematyka z językiem angielskimIlona Ryś-Bebech Nauczyciel matematyki Joanna Staniszewska Nauczyciel języka angielskiego Scenariusz lekcji międzyprzedmiotowej: matematyki i języka angielskiego- Kalendarz i czas. dla klasy VI TEMAT: Rozwiązywanie zadań tekstowych związanych z kalendarzem i czasem. CZAS: 1 godzina lekcyjna DATA: CELE OGÓLNE: • Rozwijanie umiejętności posługiwania się kalendarzem oraz doskonalenie słownictwa z języka angielskiego • Doskonalenie wykonywania obliczeń kalendarzowych oraz związanych z upływem czasu • Kształcenie umiejętności logicznego myślenia CELE: Uczeń zna: • pojęcie kalendarz i czas • jednostki oznaczania czasu, • dni tygodnia, miesiące w języku angielskim Uczeń potrafi: • podać aktualną datę i godzinę -również w języku angielskim • oznaczyć datę i godzinę zdarzenia w przeszłości i przyszłości • użyć czas przeszły Past Simple • rozwiązać zadanie zapisane w języku angielskim • wykonywać obliczenia związane z kalendarzem • wykonywać obliczenia związane z upływem czasu • zaznaczyć godziny na zegarze • podejmować decyzje • argumentować Uczeń rozumie: • pracuje aktywnie na zajęciach • potrafi współpracować w grupie • umie korzystać z różnych źródeł informacji Metody: aktywizująca – metoda stacji dydaktycznych ,dyskusja, rozmowa dydaktyczna, prezentacja Środki dydaktyczne: tablica interaktywna, plansze do prezentacji, kartki samoprzylepne, zegary Formy pracy: grupowa i indywidualna. Przebieg zajęć: I Faza wstępna: • sprawy organizacyjno – porządkowe • wyjaśnienie celów i podanie tematu zajęć : Kalendarz i czas. II Faza realizacyjna: 1 Przypomnienie zagadnień i słownictwa w języku angielskim związanych z kalendarzem i czasem: jednostek, dat, czasu, dni tygodnia, miesięcy itp. 2. Uczniowie indywidualnie przyporządkowują kartki z odpowiedziami do pytań i zagadnień, które wyświetlone są na tablicy interaktywnej. 3. Przebieg zajęć z wykorzystaniem stacji: a) Nauczyciel tworzy stanowiska – cztery stacje z różnymi zadaniami dla uczniów i materiałami umożliwiającymi rozwiązanie tych zadań. Na każdej stacji jest taka sama liczba zadań. b) Nauczyciel dzieli uczniów na cztery grupy. Każda grupa otrzymuje kartkę, na którą ma nanieść odpowiedzi do zadań z danej stacji. c) Każda grupa odwiedza pojedynczo poszczególne stacje i rozwiązuje zadania w obrębie danej stacji. d) Każda grupa musi odwiedzić wszystkie cztery stacje i wykonać wszystkie zadania. Kolejność odwiedzanych stacji jest dowolna. e) Nauczyciel sprawdza poprawność wykonanych zadań z uczniami. IV Ewaluacja 1. Nauczyciel pyta uczniów, które stacje podobały im się najbardziej. Czy uważają zadania za trudne, czy łatwe?. Na narysowanej tarczy strzelniczej zaznaczają od 10 do 1 zalężnie od stopnia w jakim podobały się uczniom zajęcia. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |