Katalog

Agnieszka Sierszchuła, 2018-07-20
Czarnków

Język niemiecki, Scenariusze

Wie viel Uhr ist es? scenariusz lekcji

- n +

Scenariusz lekcji
Nauczyciel: Agnieszka Sierszchuła
Termin:
Klasa:
Temat: Wie viel Uhr ist es? Która jest godzina?
Cel zajęć otwartych:
Wymiana doświadczeń z innymi nauczycielami języków obcych
Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
Cele ogólne:
Utrwalenie liczebników głównych i użycie ich w celu określania czasu
Rozszerzenie słownictwa związanego z podawaniem godziny
Cele szczegółowe:
• Uczeń zna liczebniki główne 1-100.
• Uczeń potrafi zapytać o czas zegarowy .
• Uczeń umie określić czas zegarowy i podać rozmówcy godzinę.
Odniesienie do podstawy programowej:
Cele kształcenia wymagania ogólne
- Rozumienie wypowiedzi (ustnej)- uczeń rozróżnia formalny i nieformalny styl wypowiedzi II.6
- Rozumienie wypowiedzi (pisemnej) -uczeń znajduje w tekście określone informacje III.4
-Reagowanie (ustne) – uczeń uzyskuje przekazuje informacje i wyjaśnienia. V.3
Formy pracy:
• Praca z całą klasą
• Praca indywidualna uczniów

• Metody pracy:
• Metoda komunikacyjna
• Metoda audiowizualna
Środki dydaktyczne:
Podręcznik(Magnet smart 2 wyd.Lektorklett), zeszyt ćwiczeń, laptop, projektor, karty pracy
Przebieg lekcji:
I Faza wstępna
Przywitanie uczniów, podanie przez nauczyciela tematu oraz celu lekcji.
II Wprowadzenie
Przypomnienie liczebników głównych 1-100.
Przypomnienie pytań: Wie spät ist es?/ Wie viel Uhr ist es?
Przypomnienie słownictwa potrzebnego do określania czasu.
III Faza ćwiczeń
• Uczniowie podają czas oficjalnie i nieoficjalnie- zapisują przykłady na tablicy.
• Uczniowie wykonują zadania w zeszycie ćwiczeń. (1,2,3,4 str.16)
III Podsumowanie zajęć
Powtórzenie zagadnień omawianych na lekcji.
IV Objaśnienie pracy domowej.
Karta pracy z zegarami.
Lekcję obserwowali:

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.