Katalog

Magdalena Stypułkowska, 2018-07-03
Kulesze Kościelne

Różne, Scenariusze

Scenariusz zajęć dla klasy I SP

- n +

Data:13.01.2018
Prowadzący: B. D.,M.S.
Temat: „Tropimy wilki”- poznajemy cechy obserwatora zwierząt.
1.Cel ogólny: rozbudzanie u uczniów ciekawości przyrodniczej.
2.Cele szczegółowe:

Uczeń:
• zna zwyczaje wilków,
• potrafi udzielać odpowiedzi na pytania związane z tekstem,
• utrwala poznane litery,
• wzbogaca słownictwo,
• zna zasady bezpieczeństwa przy spotkaniach ze zwierzętami leśnymi,
• rozumie, wykonuje polecenia,
• korzysta z tablicy interaktywnej.


3.Metody, formy pracy:
• pogadanka,
• praktycznego działania,
• oglądowa.
4. Pomoce, środki dydaktyczne: podręcznik do klasy I, obrazek 4-elementowy, tablica interaktywna.


Przebieg zajęć


1. Wprowadzenie, podanie tematu lekcji - uczniowie składają obrazek 4-elementowy, przedstawiający WILKA.
2. Słuchanie tekstu przyrodniczego czytanego przez nauczyciela - A. Wajrak pt. „Wilki”.
Tekst znajduje się w podręczniku „Szkolni przyjaciele”- część 3.
3. Omówienie treści tekstu – udzielanie przez uczniów odpowiedzi na pytania nauczyciela:
• W jakiej porze rozgrywa się akcja opowiadania?
• Kto jest bohaterem?
• Czyje ślady znalazł przyrodnik?
• Jak wyglądały wilki?
• Czy przyrodnik pamiętał o zachowaniu bezpiecznej odległości od zwierząt?
• Czy udało mu się wykonać zdjęcia stada wilków?


4. Wykorzystanie TIK – obejrzenie filmu przyrodniczego „Dzikie życie wilków”- strona
http:// you tube.
5. Zestawienie treści tekstu z obejrzanym filmem- rozmowa ukierunkowana.
Przypomnienie o zasadach bezpiecznego zachowania się w lesie z dzikimi zwierzętami.
6. Rozwiązanie krzyżówki on-line nt. życia, zwyczajów wilka- uczniowie uzupełniają diagram wyrazami
Krzyżówka – http:// Super Kids
7. Zakończenie- podsumowanie zajęć, ocena pracy uczniów.

Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.