![]() |
![]() |
Katalog Agnieszka Wnuk, 2018-07-03 Zamość Język angielski, Konspekty konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy I SPKLASA: I b CZAS: 45 min DATA: 07.05.2018 TEMAT: On the farm- zwierzęta. CEL GŁÓWNY: rozróżnianie i rozumienie znaczenia słów oznaczających zwierzęta oraz odpowiadające im wyrazy dźwiękonaśladowcze CEL W JĘZYKU UCZNIA: poznaję nazwy zwierząt i ich odgłosy CELE SZCZEGÓŁOWE: - wprowadzenie nazw zwierząt wskazywanie zwierząt na ilustracji w kolejności zgodnej z nagraniem dobieranie fragmentów zwierząt wraz z ich odgłosami do ilustracji powtarzanie nowego słownictwa - informowanie, jakie głosy wydają zwierzęta: The (cow) goes (moo). udzielanie odpowiedzi na pytania: What’s this? How many (cows)? śpiewanie piosenki pt. The dog on the farm opisywanie ilustracji, np. Look! One pink sheep! Three red dogs! itd. sprawności manualne i mówienie: kolorowanie zwierząt + opisywanie: It’s a (blue horse). KRYTERIUM SUKCESU: będziesz umiał nazwać zwierzęta po angielsku CELE WYCHOWAWCZE - rozwijanie postawy aktywizującej podczas lekcji: - kształcenie umiejętności aktywnej współpracy w grupach oraz przestrzeganie zasad podczas gier POMOCE DYDAKTYCZNE: - podręcznik New Fairyland 1 - zeszyt ćwiczeń New Fairyland 1 - karty obrazkowe – flashcards - oprogramowanie do tablicy interaktywnej - piłka zmyłka - kartki papieru Przebieg lekcji Czynności organizacyjne: sprawdzenie listy obecności. Rozgrzewka językowa: piosenka „Hello” praca w grupach Metoda aktywizująca Wprowadzenie: Nauczyciel mówi o czym będzie lekcja, przedstawia jej cel w języku ucznia Nauczyciel prezentuje My Animals poster na tablicy ineteraktywnej( uczniowie poznają nazwy ze słuchu i widzą pisownię) Zapisanie tematu- uczniowie wkleją do zeszytu informację o temacie i celu lekcji przygotowaną wcześniej przez nauczyciela Uczniowie powtarzają nowe słówka chóralnie oraz indywidualnie. Nauczyciel wydaje odgłos wybranego zwierzątka, uczniowie zgadują, co to za zwierzę. Uczniowie otwierają podręczniki na str 64 , nauczyciel wyjaśnia na czym polega zadanie 1: uczniowie zapisują w zeszytach numery od 1 do 6, podczas słuchania piosenki dopisują litery od a do f odpowiadające zwierzątkom przedstawionym na obrazku, zgodnie z usłyszaną kolejnością. Nauczyciel odtwarza nagranie, sprawdza poprawne odpowiedzi z klasą – zapisuje odpowiedzi na tablicy. Część praktyczna: uczniowie dopasowują fragmenty obrazków przedstawiające zwierzęta do całych obrazków z zadania 1. Uczniowie głośno wypowiadają zdania typu: The sheep goes baa! i łączą obrazki podchodząc do tablicy. Część praktyczna: Uczniowie utrwalają poznane słownictwo, również z poprzednich lekcji (liczebniki, kolory).Nauczyciel zadaje pytania: How many cows? What colour are they? – pyta o kolejne zwierzęta z obrazka. Część praktyczna: Uczniowie siadają na dywanie, w kole. Nauczyciel toczy ‘piłkę zmyłkę’ która wskazuje ucznia. Wybrany uczeń wydaje odgłos poznanego wcześniej zwierzątka i toczy piłkę do kolejnej osoby, która ma nazwać usłyszane zwierzątko. Procedura powtarza się kilka razy. Część praktyczna: uczniowie pracują w grupach wyznaczonych przez nauczyciela. Mają narysować farmę ze zwierzętami. Ocena pracy uczniów- nauczyciel ocenia aktywność uczniów na zajęciach, pyta czego nauczyli się na zajęciach. Zakończenie lekcji: nauczyciel podaje pracę domową, uczniowie mają przećwiczyć i utrwalić poznane na lekcji zwroty: pokolorować i nazwać zwierzęta (str 38 zad.1 Workbook). Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |