Katalog

Magdalena Sobczyszyn, 2018-06-26
gorzyce

Język angielski, Konspekty

Tourist attractions in London.

- n +

KONSPEKT LEKCJI KOLEŻEŃSKIEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNEJ
KLASA: IVb
DATA: 14.05 2018r
MIEJSCE: sala lekcyjna
CZAS TRWANIA: 45 min.

TEMAT : TOURIST ATTRACTIONS IN LONDON.

CEL GŁÓWNY LEKCJI:
-poszerzenie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego W. Brytanii, zachęcanie uczniów do ciekawości i otwartości wobec innych kultur przy wykorzystaniu technologii informacyjno –komunikacyjnej (TIK)
CELE SZCZEGÓŁOWE:
-budowanie otwartości oraz tolerancji wobec innych kultur (poznanie miasta anglojęzycznego),
-doskonalenie umiejętności pracy w parach i grupach
- doskonalenie umiejętności pracy z tablicą multimedialną
- wyszukiwanie w materiale video konkretne informacje
- poznawanie miejsc związanych z kulturą i historią Zjednoczonego Królestwa,

METODY AKTYWIZUJĄCE:,
metoda oglądowa: prezentacja multimedialna
metoda gamifikacji
słuchanie/oglądanie filmu i zaznaczanie prawidłowych odpowiedzi,

FORMY PRACY:
praca indywidualna,
praca w grupach,
praca w parach.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

filmy edukacyjne pochodzące ze źródeł You Tube,
prezentacja multimedialna utworzona w interaktywnej aplikacji LearningApps,
multimedialne gry – dopasuj pary, odkryj właściwe – opracowane w aplikacji LearningApps.
laptop z dostępem do internetu (interaktywne aplikacje w LearningApps),
rzutnik multimedialny.

PRZEBIEG LEKCJI:

1. Prezentacja za pomocą tablicy utworzonej w LearningApps podstawowych informacji o Wielkiej Brytanii (hymn, flaga, Rodzina Królewska itp.)

2. Prezentacja najsłynniejszych miejsc Londynu w krótkich filmach z You Tube:
a) Houses of Parliament and Big Ben,
b)Madame Tussauds
c) The London Eye,
d)Tower of London,
e) Tower Bridge,
f) Buckingham Palace,
g) Natural History Museum, itp.

Uczniowie uważnie oglądają filmy z prezentacji multimedialnej i zaznaczają na rozdanych wcześniej kartach pracy miejsca, które pojawiły się w filmach. Po dwukrotnym oglądnięciu materiału źródłowego sprawdzanie poprawnych odpowiedzi za pomocą gry z aplikacji LearningApps.(Zaznacz miejsca, które widziałeś w filmach)

3. Podział klasy na 3 grupy poprzez rozdanie cukierków o smaku cytrynowym, pomarańczowym i wiśniowym. Dzieci rywalizują ze sobą bawiąc się w szukanie par( zdjęcie,film, nagranie głosowe łączymy z nazwą) –gra utworzona w aplikacji LearningApps. Dwie przegrane grupy dostają nazwy ciekawych miejsc w Londynie i maja przygotować na następną lekcje krótka informacje na jego temat korzystając z Internetu.

4. Podsumowanie lekcji i podziękowanie uczniom za aktywną pracę na lekcji



Dodatkowe informacje:
Wszystkie materiały na lekcje zostały opracowane przeze mnie w aplikacji LearningApps. Można je odnaleźć i wykorzystać wchodząc na stronę www.learningapps.com Są to: London attractions -odsłoń obrazek, Films about London – plansza, Sightseeing In London – pasujące pary, London – plansza.



Opracowała: Magdalena Sobczyszyn
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.