|
|
Katalog Anna Krawiec, 2018-06-26 Pilzno Matematyka, Konspekty konspekt lekcji matematyki kVI "powtórzenie wiadomości o figurapłaskichchScenariusz lekcji matematyki w klasie VI Temat : Powtórzenie wiadomości o figurach na płaszczyźnie. Cele lekcji : Uczeń powinien: • znać rodzaje kątów i trójkątów; • znać definicje i własności czworokątów; • rozpoznać promień, cięciwę i średnicę koła i okręgu; • umieć narysować daną figurę płaską; • rozpoznać figury symetryczne względem prostej; • znać pojęcie osi symetrii; Metody nauczania: metoda „wzajemne odpytywanie się”, ćwiczenia Formy pracy: praca w grupach i indywidualna. Środki dydaktyczne: podręczniki, instrukcje dla grup, pytania podsumowujące pracę w grupie. Przebieg lekcji: 1.Część organizacyjna -Powitanie. -Sprawdzenie obecności. 2. Przypomnienie jakie tematy będą przedmiotem sprawdzianu pisemnego. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przypominają jakie tematy były opracowane od ostatniego sprawdzianu. Mogą posłużyć się podręcznikiem i zeszytem. 3.Podanie tematu i celu lekcji. Nauczyciel podaje temat lekcji. Uświadamia uczniom, że zastosowana technika ma im pomóc w łatwiejszym zapamiętaniu i porządkowaniu informacji oraz przygotowaniu się do sprawdzianu. 4.Część właściwa lekcji. Klasa podzielona jest na 4 grupy. Nauczyciel rozdaje instrukcje dla grup, i pomaga uczniom, którzy wymagają pomocy. Grupy przygotowują pytania i uczą się na nie odpowiadać. Następnie zadają pytania wszystkim uczniom. Gdy któryś uczeń nie umie odpowiedzieć, odpowiada pytający. Nauczyciel ocenia najlepiej odpowiadających. 3. Podsumowanie lekcji. Nauczyciel rozdaje uczniom kartki z pytaniami . Odpowiedz w skali od 1 do 5, kiedy najlepiej zapamiętujesz materiał: Gdy jesteś spokojny ? 1 2 3 4 5 Gdy uczysz się w grupie? 1 2 3 4 5 Gdy wielokrotnie powtarzasz materiał ? 1 2 3 4 5 Gdy robisz to w formie zabawy lub konkursu? 1 2 3 4 5 INSTRUKCJA 1. Macie powtórzyć wiadomości o figurach geometrycznych. 2. W grupie opracowujecie sześć pytań do zadanej partii materiału. Możecie korzystać z podręcznika i zeszytu. Pytania te wpisujecie do zeszytu. 3. Sami uczycie się odpowiadać na zadane pytania. 4. Macie na to 15 minut czasu. 5. Przygotowane pytania będziecie zadawali koleżankom i kolegom. Gdy oni nie będą znali odpowiedzi sami musicie na nie odpowiedzieć. 6. Osoby, które najlepiej będą odpowiadać otrzymają stopnie. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |