Katalog

Anna Krawiec, 2018-06-26
Pilzno

Matematyka, Konspekty

konspekt lekcji matematyki kVI "powtórzenie wiadomości o figurapłaskichch

- n +

Scenariusz lekcji matematyki w klasie VI


Temat : Powtórzenie wiadomości o figurach na płaszczyźnie.

Cele lekcji :
Uczeń powinien:
• znać rodzaje kątów i trójkątów;
• znać definicje i własności czworokątów;
• rozpoznać promień, cięciwę i średnicę koła i okręgu;
• umieć narysować daną figurę płaską;
• rozpoznać figury symetryczne względem prostej;
• znać pojęcie osi symetrii;

Metody nauczania: metoda „wzajemne odpytywanie się”, ćwiczenia

Formy pracy: praca w grupach i indywidualna.

Środki dydaktyczne: podręczniki, instrukcje dla grup, pytania podsumowujące pracę w grupie.

Przebieg lekcji:


1.Część organizacyjna
-Powitanie.
-Sprawdzenie obecności.
2. Przypomnienie jakie tematy będą przedmiotem sprawdzianu pisemnego.
Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przypominają jakie tematy były opracowane od ostatniego sprawdzianu. Mogą posłużyć się podręcznikiem i zeszytem.
3.Podanie tematu i celu lekcji.

Nauczyciel podaje temat lekcji. Uświadamia uczniom, że zastosowana technika ma im pomóc w łatwiejszym zapamiętaniu i porządkowaniu informacji oraz przygotowaniu się do sprawdzianu.

4.Część właściwa lekcji.
Klasa podzielona jest na 4 grupy. Nauczyciel rozdaje instrukcje dla grup, i pomaga uczniom, którzy wymagają pomocy. Grupy przygotowują pytania i uczą się na nie odpowiadać. Następnie zadają pytania wszystkim uczniom. Gdy któryś uczeń nie umie odpowiedzieć, odpowiada pytający. Nauczyciel ocenia najlepiej odpowiadających.
3. Podsumowanie lekcji.

Nauczyciel rozdaje uczniom kartki z pytaniami .



Odpowiedz w skali od 1 do 5, kiedy najlepiej zapamiętujesz materiał:



Gdy jesteś spokojny ? 1 2 3 4 5
Gdy uczysz się w grupie? 1 2 3 4 5
Gdy wielokrotnie powtarzasz materiał ? 1 2 3 4 5
Gdy robisz to w formie zabawy lub konkursu? 1 2 3 4 5


INSTRUKCJA

1. Macie powtórzyć wiadomości o figurach geometrycznych.
2. W grupie opracowujecie sześć pytań do zadanej partii materiału. Możecie korzystać z podręcznika i zeszytu. Pytania te wpisujecie do zeszytu.
3. Sami uczycie się odpowiadać na zadane pytania.
4. Macie na to 15 minut czasu.
5. Przygotowane pytania będziecie zadawali koleżankom i kolegom. Gdy oni nie będą znali odpowiedzi sami musicie na nie odpowiedzieć.
6. Osoby, które najlepiej będą odpowiadać otrzymają stopnie.







Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.