Katalog

Anna Morawiec, 2018-06-26
Semlin

Język angielski, Konspekty

scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie VII

- n +

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie VII A

1. Temat lekcji: A description of a journey. Relacja z podróży.

2. Cele ogólne lekcji:

- poznanie wyrażeń określających kolejność zdarzeń,
- poznanie słownictwa związanego z transportem (środki transportu i korzystanie z nich), wycieczkami i zwiedzaniem,
- układanie informacji w określonym porządku,
- kształcenie sprawności rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu czytanego w celu:
• rozumienia ogólnego sensu,
• wskazania określonych informacji,
- kształcenie sprawności mówienia,
- kształcenie sprawności pisania.

3. Cele szczegółowe:
Uczeń:
- zna wyrażenia określające kolejność zdarzeń (first, then, next, after that, finally),
- układa informacje w określonym porządku,
- opisuje przedmioty, miejsca i zjawiska; opowiada o czynnościach, doświadczeniach i wydarzeniach z przeszłości,
- przekazuje w języku polskim informacje sformułowane w języku obcym.

4. Treści z podstawy programowej:
PODRÓŻOWANIE I TURYSTYKA: zwroty związane z podróżowaniem
CZŁOWIEK: przymiotniki wyrażające uczucia i emocje
Uczeń:
- układa informacje w określonym porządku,
- opisuje ludzi, zwierzęta, przedmioty, miejsca i zjawiska
- opowiada o czynnościach, doświadczeniach i wydarzeniach z przeszłości i teraźniejszości,
- przekazuje w języku obcym nowożytnym informacje sformułowane w języku polskim,
- uczeń dokonuje samooceny i wykorzystuje techniki samodzielnej pracy nad językiem (np. korzystanie ze słownika, poprawianie błędów, prowadzenie notatek, stosowanie mnemotechnik, korzystanie z tekstów kultury w języku obcym nowożytnym).


5. Postawy:

- postawa ciekawości, otwartości i kreatywności,
- budowanie wiary uczniów we własne możliwości.

6. Metody i formy pracy:

- audiolingwalna,
- komunikacja,
- metoda oglądowa (z wykorzystaniem tablicy interaktywnej),
- praca indywidualna,
- praca w parach.

7. Szczegółowy przebieg lekcji:

- czynności organizacyjno – porządkowe,
- przywitanie, zapoznanie z tematem i celami lekcji,
- powtórzenie informacji na temat podróżowania (pytania dotyczące podróży), przymiotników wyrażających emocje, czasu present perfect i past simple oraz sprawdzenie pracy domowej,
- praca z tekstem: czytanie i słuchanie tekstu z zad. 1, ułożenie wydarzeń w odpowiedniej kolejności, zgodnie z treścią tekstu,
- prezentacja wyrażeń określających kolejność wydarzeń, uzupełnienie zasad stosowania ich w zdaniach (zad. 2),
- praca w parach: wykonanie zad. 3 - wybór właściwego wyrażenia określającego kolejność wyrażeń,
- praca pisemna:
* przygotowanie planu (krótkie notatki nt. wybranej wycieczki/podróży: gdzie byłeś, jaka była podróż, co i w jakiej kolejności wydarzyło się podczas podróży, jak zakończyła się podróż),
* przygotowanie pełnej wypowiedzi pisemnej (zgodnej z planem, z zachowaniem trzech paragrafów: wstęp, rozwinięcie i zakończenie oraz z uwzględnieniem czasów present perfect i past simple, wyrażeń określających kolejność zdarzeń, przymiotników wyrażających emocje i słownictwa związanego z podróżowaniem),
- podsumowanie lekcji (odczytanie przez wybranych uczniów relacji z podróży),
- ocena pracy uczniów,
- zadanie pracy domowej :
zeszyt ćwiczeń: zad. 1, 2 str. 42
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.