Katalog

Anna Jurek, 2018-06-01
Bolesław

Język angielski, Konspekty

[i]Sports equipment [/i] - Konspekt lekcji języka angielskiego

- n +

Konspekt lekcji języka angielskiego
Sports equipment

Cel główny (main aim): Uczniowie potrafią wymienić sprzęt sportowy potrzebny do uprawiania danego sportu.

Cele pośrednie (subsidiary aims):
1. Uczniowie potrafią uzupełniać zdania z poznanymi nazwami sprzętu sportowego.
2. Uczniowie potrafią używać czasu Present Continuous do opisu obrazków.
3. Uczniowie potrafią opisać wymyśloną dyscyplinę sportową używając nazw sprzętu sportowego.
4. Uczniowie potrafią wyszukiwać informacji związanych ze sprzętem sportowym w słuchanym tekście.

Posiadana wiedza i umiejętności:
Uczniowie znają nazwy najpopularniejszych sportów, nazwy podstawowego sprzętu sportowego, konstrukcję zdań w czasie Present Continuous,nazwy pomieszczeń i zajęć w szkole.
Metody pracy: wizualna, praca w parach, brainstorming
Pomoce:
Tablica multimedialna, plik tekstowy z tabelą i nazwami sportu, rysunek postaci uprawiającej wymyślony sport, podręcznik Steps Forward 3


Tok lekcji
1. Czynności organizacyjne
– przywitanie uczniów,
– sprawdzenie listy obecności,
– sprawdzenie pracy domowej.
2. Nauczyciel przedstawia cele lekcji i zapisuje temat na tablicy.
3. Nauczyciel zapisuje na tablicy trzy nazwy sprzętu sportowego: ball, net, helmet i prosi uczniów aby zapisali nazwy sportów, które się z nimi kojarzą.
4. Uczniowie otwierają książki na str. 63. Nauczyciel zadaje pytania dotyczące miejsca, w którym znajdują się dzieci, zajęć, w których biorą udział itp. Następnie prosi uczniów aby dopasowali znane im nazwy sprzętu sportowego do elementów obrazka. Wspólnie uzupełniają te, których uczniowie nie znają.
5. Uczniowie powtarzają za nagraniem ćwicząc wymowę nazw sprzętu sportowego.
6. Nauczyciel wyświetla tabelę z wypisanymi nazwami sportu. Uczniowie podchodzą do tablicy i wpisują nazwy sprzętu sportowego pasującego do danego sportu.
7. Uczniowie słuchają dialogu (zad. 4, str. 63) i wypisują w zeszytach nazwy sprzętu sportowego, które zostały wymienione w tekście.
8. Uczniowie uzupełniają zdania podanymi wyrazami (zad. 5 str. 63).
9. Nauczyciel wyświetla narysowaną postać uprawiającej wymyślony sport. Prosi uczniów aby wymyślili nazwę sportu. Następnie uczniowie w parach wymyślają sport i dopisują do niego potrzebny sprzęt. Nauczyciel prosi uczniów aby narysowali w domu postać do wymyślonego przez nich sportu.

Uczniowie zbierają „+” podczas kolejnych zadań. Na końcu lekcji oceniani są zgodnie z WSO.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.