|
|
Katalog Monika Łokaj, 2018-05-30 Nowogard Język angielski, Scenariusze SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY "0"SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLASY „0” KLASA: „0” AUTOR: Monika Łokaj TEMAT ZAJĘĆ: Body parts. Poznajemy części ciała. CZAS: 45 minut. CELE ZAJĘĆ: CELE OGÓLNE: - osłuchanie się z językiem angielskim, - poznanie i utrwalenie słownictwa związanego z częściami ciała, - utrwalenie nazw zabawek, - kształtowanie motywacji do nauki języka angielskiego poprzez zabawową formę zajęć, - kształtowanie i rozwijanie sprawności ruchowo – motorycznej. CELE OPERACYJNE: Uczeń: - umie nazwać części ciała, poprawnie wymawia ich nazwy, - potrafi użyć poznane słownictwo w zabawach słownych i zgadywankach, - rozumie proste wypowiedzi nauczyciela, - rozumie i wykonuje polecenia nauczyciela, - rozwija umiejętność współdziałania, - rozwija ogólną sprawność fizyczną: szybkość, spostrzegawczość, koordynację ruchową i umiejętności kojarzenia. METODY PRACY: - komunikacyjna, - oglądowa ( pokaz ), - aktywizująco - twórcza, - TPR (Total Physical Response) – metoda reagowania całym ciałem, - metoda audiolingwalna (drilling ) – wielokrotne powtarzanie. FORMY PRACY: - indywidualna, - grupowa, - z całą klasą. POMOCE I ŚRODKI DYDAKTYCZNE: - flashcards – karty obrazkowe z częściami ciała, - zabawka Mr.Potato, - pudło z zabawkami, - płyta CD, - pacynka, - naklejki. PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1. Dzieci śpiewają piosenkę powitalną „ Hello teacher”. 2. Utrwalenie nazw zabawek. Nauczyciel prosi dzieci, aby przynosiły i wrzucały do pudła poszczególne zabawki mówiąc: Bring me… 3. Przy pomocy pacynki i kart obrazkowych nauczyciel wprowadza nowe słownictwo ( nose, mouth, eyes, ears, head, tummy, arm, leg ) zmieniając barwę i ton głosu. Dzieci chóralnie powtarzają. 4. Dzieci stają z nauczycielem w kole, naśladując jego ruchy i słowa, wskazują kolejne części ciała i powtarzają słówka, bawiąc się w zabawę „Shake your body”. 5. Zabawa. Nauczyciel mówi: First one to touch your nose. Dzieci powinny jak najszybciej wykonać polecenie i powiedzieć: Me! 6. What’s missing? – na podłodze zaprezentowane są nowo poznane karty obrazkowe. Dzieci na polecenie Close your eyes! zamykają oczy – w tym momencie nauczyciel zabiera jedną kartę. Na hasło Open your eyes! dzieci otwierają oczy i zgadują nazwę brakującej części ciała. 7. Konkurs. Jedno dziecko w roli manekina siedzi na krześle. Reszta dzieci podzielona jest na dwie drużyny. Na hasło nauczyciela np. Touch a head! dzieci z obu drużyn po kolei podbiegają i dotykają odpowiedniej części ciała na manekinie. Która drużyna zrobi to jako pierwsza zdobywa punkt. Zwycięża drużyna która zdobywa najwięcej punktów. 8. Dzieci po kolei przyczepiają do zabawki Mr.Potato (Pan Ziemniak) poszczególne części ciała, po uprzedniej instrukcji nauczyciela. 9. Nauczyciel włącza nagranie z rymowanką „Touch your eyes”. Dzieci słuchają i wskazują części ciała, o których mowa w rymowance. Następnie starają włączyć się do wspólnego recytowania. 10. Draw a monster – dzieci po kolei podchodzą do tablicy i rysują poszczególne części ciała według instrukcji nauczyciela, w celu stworzenia potwora ( np. draw three eyes ). 11. Dzieci machają na dowidzenia do pacynki śpiewając piosenkę „Goodbye”. 12. Rozdanie naklejek za aktywny udział w zajęciach. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |