|
|
Katalog Wioletta Słowik, 2018-04-17 Sanok Zawodowe, Konspekty Konspekt lekcji- Style i formy fryzur.KONSPEKT LEKCJI PRZEPROWADZONEJ DNIA ………….. TEMAT: Podstawowe style i typy fryzur. PRZEDMIOT: Technologia fryzjerstwa DZIAŁ PROGRAMOWY: Układanie włosów. CZAS TRWANIA: 45 minut TYP SZKOŁY: Technikum KLASA: …….. ILOŚĆ UCZNIÓW: ……. PROWADZĄCY: …………. CEL GŁÓWNY: Uczeń potrafi rozróżnić podstawowe typy i style fryzur oraz scharakteryzować wybrane z nich. CELE OPERACYJNE: Uczeń potrafi: • zdefiniować pojęcie stylu fryzury, • zdefiniować pojęcie typu fryzury, • odróżnić styl indywidualny od grupowego, • wymienić następujące style indywidualne: klasyczny sportowy romantyczny awangardowy • wymienić następujące style grupowe: hippis punk yuppie emo lolita hipster prawnik artysta sportowiec • proponuje konkretne zmiany stylu fryzury znanych osób ( „gwiazd”), • nazywa style i typy fryzur na podstawie fotografii fryzur, • ocenia styl fryzury wybranej przez siebie aktorki biorącej udział w tegorocznej gali wręczenia Oskarów FORMY ORGANIZACYJNE: • praca indywidualna, • praca w parach, • praca w grupach METODY: • ćwiczenia indywidualne, • ćwiczenia zespołowe, • metody oglądowe (pokaz), • elementy wykładu • burza mózgów ŚRODKI DYDAKTYCZNE / POMOCE: • prezentacja multimedialna, • ćwiczenia opracowane przez nauczyciela, • podręcznik: „Nowoczesna stylizacja- kolor, forma, styl.” Praca zbiorowa pod redakcją Z. Sumirskiej, Wydawnictwo P.P.H.U. ,,SUZI’’, Warszawa 2011 PRZEBIEG LEKCJI : Faza wstępna 1. Powitanie uczniów. 2. Czynności organizacyjne i porządkowe ( sprawdzenie listy obecności ). 3. Podanie tematu lekcji. 4. Przedstawienie uczniom celów lekcji. 5. Powiązanie wiadomości wcześniej zdobytych na lekcjach stylizacji z wiadomościami z bieżącej lekcji. Faza główna 1. Omówienie przez nauczyciela zagadnień związanych z bieżącą lekcją oraz zaprezentowanie materiałów z prezentacji multimedialnej. 2. Podanie notatki w postaci kilku punktów. 3. Wykonywanie przez uczniów ćwiczeń aktywizujących. • Ćwiczenie w grupach - każda z grup ma za zadanie uporządkować otrzymane przykłady fryzur ze względu na styl oraz typ fryzury. • Ćwiczenie w parach – każda z par wybiera jedną z gwiazd estrady, filmu lub tv oraz proponuje i uzasadnia zmianę stylu fryzury dla tej osoby. • Ćwiczenie indywidualne – uczniowie analizują oraz oceniają w skali od 1 do 5 styl fryzury oraz dobór stroju i makijażu kilku wybranych aktorek, biorących udział w Gali Wręczenia Oskarów 2015. Faza końcowa 1. Ocena pracy uczniów na lekcji przez nauczyciela. 2. Podanie tematyki zadania domowego: „Wykonaj prezentację multimedialną, w której zilustrujesz i scharakteryzujesz poszczególne typy i style fryzur. Dla każdego z tych typów odszukaj przykłady fryzur z włosów krótkich, średnich i długich. Termin oddania pracy: 17.03.2015r.” Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |