|
|
Katalog Małgorzata Porebińska -Niesmaczny, 2018-01-05 Mokrzesz Język angielski, Konspekty KONSPEPT - HOSPITACJA JĘZYK ANGIELSKIKONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Przedmiot: Język angielski Klasa: I Temat: Powtórzenie wiadomości z rozdziału 2. Czas trwania zajęć: 45 min Nauczyciel: mgr Małgorzata Porębińska-Niesmaczny Data: 13.11.2017 Cele główne: powtórzenie poznanego słownictwa:zwierzęta dzikie, kolory, przymiotniki, liczby. rozwijanie sprawności językowych: słuchanie, mówienie. Cele szczegółowe: uczeń: - potrafi policzyć do 10, -potrafi podać nazwy dzikich zwierząt, -potrafi odpowiedzieć na krótkie pytania nauczyciela używając wcześniej poznanych zwrotów, -potrafi nazwać podstawowe kolory w j. angielskim, - zna przymiotniki big/small, - odgaduje nazwę zwierzęcia po wysłuchaniu jego opisu (kolor, rozmiar), -śpiewa i odgrywa wcześniej poznane piosenki, -reaguje na polecenia nauczyciela w j. angielskim, -zna i pamięta o procedurach rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Metody pracy: audiolingwalna, praktyczne (ćwiczeniowe), komunikacyjne, TPR. Formy pracy: indywidualna, zbiorowa Środki dydaktyczne: podręcznik, ćwiczenia, pacynka, płyty CD, karty obrazkowe, kostka edukacyjna, laptop z dostępem do internetu, plakat magic tree. Przebieg zajęć: CZĘŚĆ WSTĘPNA 1. Powitanie uczniów: Hello children. How are you today? Are you happy or sad today? Pacynka Bud wita się z każdym dzieckiem. Piosenka Hello 2. Powtórzenie liczb. Uczniowie liczą do 10 następnie śpiewają piosenkę Dogs. 3. Powtórzenie nazw kolorów. Nauczyciel umieszcza karty z kolorami w plakacie magic tree, uczniowie podają nazwy. 4. Powtórzenie nazw zwierząt. Uczniowie rzucają do siebie kostkę edukacyjną z obrazkami zwierząt i podają nazwy. Uczniowie śpiewają piosenkę Animals CZĘŚĆ WŁAŚCIWA 1. Podręcznik str. 14, 15. Nauczyciel języku angielskim opisuje zwierzę używając kolorów i przymiotników big/small. Uczniowie podają nazwę w języku angielskim. Chętni uczniowie opisują wybrane zwierzę, pozostali podają nazwę. 2. Podręcznik str. 19. ćw. 16. Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela: How many lions/elephants can you see? What is number 5? Is a giraffe number 1? 3. Laptop. Uczniowie wykonują ćwiczenia utrwalające w aplikacji https://quizlet.com/190497660/animals-flash-cards/ 4. Gra pantomima (jeden z uczniów pokazuje zwierzątko, pozostali zgadują.) CZĘŚĆ KOŃCOWA (PODSUMOWUJĄCA) 1. Podsumowanie tematu zajęć. Naklejki 2. Praca domowa, podręcznik str, 19, ćw. 17. 3. Piosenka na pożegnanie Goodbye 4. Pożegnanie dzieci z pacynką i nauczycielem. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |