Katalog

Monika Ziółkowska, 2017-09-28
Lwówek Śląski

Uroczystości, Scenariusze

Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

- n +

Scenariusz na Dzień Nauczyciela 2016 r.

Część 1: nieoficjalna/skecz i przedstawienie Rewia mody TANI ARMANI
Apel rozpoczyna się skeczem. Występują dwie osoby: (Jasiu i pani dyrektor)
Jasiu: Dzień dobry, Pani Dyrektor!
Dyr.: Witaj Jasieńku drogi. Ledwo Cię poznałam.
Jasiu: A ja Panią od razu!
Dyr.: O, nic się nie zmieniłam???
Jasiu: Pani, owszem, ale ten sam płaszczyk, co 20 lat temu!
Narrator: Taka o to anegdota natchnęła nas do zaproponowania naszym szanownym pedagogom NOWEJ MODY! Aby wnieść nieco jesiennego słońca i luzu w szare mury naszej szkoły, przygotowaliśmy specjalnie dla Was pokaz mody najnowszej kolekcji marki TANI ARMANI.
Na scenę zapraszamy pierwszą modelkę:
I Polonistka
Ze sztywnego kołnierzyka naszych pań polonistek, zrobiliśmy stylową obrożę tzn. apaszkę. Hitem tego sezonu będą obcisłe szorty, zamiast ołówkowej spódnicy. Marynarkę zastąpi koszula w kratę, noszona na wiele sposobów (tutaj uczennica ściąga koszulę i przewiesza ją przez biodra). Taka LUZBAJERA z niejednego Mickiewicza zrobi bohatera!!! :D I pobudzi do nauki niejednego LESERA!
II Historyczka
Czy Pani od historii wie, że stroje z dawnych epok dawno są passe ?! Zamiast niemodnej i niewygodnej kiecki mamy do zaproponowania dla naszej historyczki odważny LOOK: buty na wysokim koturnie, kurtka prosto ze światowych wybiegów i kapelusz od najlepszych projektantów. Do tego jedwabny szal, który doda uroku każdej Pani kreacji. Wojny napoleońskie i bitwa pod Grunwaldem nabiorą od razu nowego znaczenia. Z jaką łatwością i żarliwością będziemy przyswajać wiedzę na temat rozbiorów Polski!
III Pani od biologii i fizyki
Jakże często w jesienne długie wieczory nucimy słowa znanej piosenki: Wiosna, ach to Ty!Lecz zamiast tego mam ponurą wizję wkuwania królestwa zwierząt i roślin, pochłaniania wiedzy na temat układu pokarmowego, właśnie wtedy, gdy burczy mi w brzuchu i układu krwionośnego, gdy zalewa mnie krew.
Sen z oczu spędza mi obraz naszej pani od biologii i fizyki, którą chętnie widziałbym w roli nieustraszonej rusałki, ubranej niczym dziecię kwiatów w zwiewny, czarowny i kwiecisty kostium, który nadałby lekkości ciężarowi moich zmagań z fizyką, a opór, który stawiam jej codziennie stopniałby jak lód w temperaturze wrzenia 100 stopni Celsjusza. Podłączony pod 1000 Voltów wiedzę chłonąłbym jak gąbka!
IV Matematyczka
Matematyko! Ile Cię trzeba naumieć,
Aby Cię wreszcie zrozumieć!
Tyś naszych mam i babć byłaś nawet zmorą,
Gdy wiedzę Twą tajemną chłonęły z pokorą.
Kiedy modlitwy rzewne odmawiały,
Wielkości Twej wnet nie pojmowały.
Tyś dumną była ich królową
Przyoblekłaś się w szatę różową.
I nagle dostrzegłem koniec mej męki
Gdy ujrzałem kształt owalnej sukienki.
Nie sposób było już Cię zatrzymać
Tyś mi po prostu była jedyna!
Pierwiastki same się wyciągały,
Twoje trzewiki po prostu czarowały!:)


Dziękujemy naszym modelom i modelkom za pokaz. Mamy nadzieję, że nowe trendy jesień/ zima 2016 przypadły( zwłaszcza naszym pedagogom) do gustu. ;)
Na koniec przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. (Tutaj: prezentacja fotografii nauczycieli z uczniami, do muzyki piosenki Grzegorza Turnau Linoskoczek. ).
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.