Katalog

Emilia Lewkowicz, 2017-09-28
Białystok

Wychowanie fizyczne, Konspekty

Doskonalenie poznanych elementów gimnastycznych – „Szkoła cyrkowa”

- n +

Mgr Emilia Lewkowicz

Temat: Doskonalenie poznanych elementów gimnastycznych – „Szkoła cyrkowa”.
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Przyrządy, przybory: materace, skakanka, sznurek, skrzynia, laski gimnastyczne, materace, obręcz, krążki, piłki, woreczki.
Cele:
- kształcący - kształtowanie zręczności, równowagi, koordynacji ruchowej
- poznawczy - poznanie ćwiczeń ruchowych kształtujących wysoką sprawność fizyczną
- wychowawczy - wdrażanie do samodzielnego usprawniania się


I Część wstępna

Moment organizacyjno-porządkowy.
Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i gotowości uczniów do zajęć.
Podanie tematu i zadań lekcji.
Zabawa ożywiająca.
„Berek parami - dobierany” - para uczniów jest berkiem, złapany (dotknięty) przez nich uczeń staje z boku boiska. Drugi kolejno dotknięty łączy się z nim w parę i też jest berkiem.
Rozgrzewka:
1. W postawie zasadniczej – spleść dłonie z partnerem- wskażcie wszystkie możliwe kierunki.
2. Marsze/ truchty wskazane przez prowadzącego.
3. „Małpy na palmach”- wejścia i zejścia na drabinki połączone z okrzykami.
4. Podpór przodem- „Wychodź krokodylu z Nilu”
5. Wycieczka do jaskini lodowej
6. Zabawa bieżna „Roboty”- w trójkach. Jeden uczeń kieruje parą robotów. Jego zadaniem jest doprowadzenie do ich spotkania, kierując nimi dotykając prawego (skręt w prawo) lub lewego barku.


II Część główna

„Szkoła cyrkowa”
1. Nauka przewrotu w przód ponad przeszkodą „Skok tygrysa”.
- ćwiczenia mięśni szyi
- przewroty w przód
- wejście na 2 cz. skrzyni i przewrót w przód na materac
- z rozbiegu przewrót w przód ponad 2 cz. skrzyni
- j.w. przez obręcz
2. Doskonalenie „chodzenia po linie” - ćwiczenia równoważne. Dowolne przejścia po przyrządach:
- lina, skakanki
- odwrócona ławeczka z podłożoną pod nią laską gimnastyczną.
3. „Żonglerka” - ćwiczenia w manipulowaniu drobnymi przedmiotami.
- piłeczki, woreczki, kółka, laski gimnastyczne.
4. Piramidy 5–osobowe. Uczniowie tworzą proste piramidy wykorzystując poznane ćwiczenia gimnastyczne


III Część końcowa

Moment organizacyjno-porządkowy.
Pokaz najbardziej pomysłowej piramidy.
Pożegnanie.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.