![]() |
![]() |
Katalog Marlena Krawczuk, 2017-08-25 chełm Język angielski, Konspekty konspekt lekcji j.angielskiKONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO DATA: KLASA: POZIOM: Matura podstawowa TEMAT LEKCJI: Słownictwo maturalne- ‘Dom’. NAUCZYCIEL PROWADZĄCY: CELE LEKCJI: Cel ogólny: Poszerzenie wiadomości i umiejętności komunikacyjno- leksykalnych. Cele szczegółowe: Uczeń: zna: Słownictwo dotyczące działu leksykalnego ‘Dom’, Konstrukcje leksykalno-gramatyczne niezbędne do zbudowania wypowiedzi ustnej i pisemnej. potrafi: zbudować wypowiedź ustną i odpowiadać na krótkie pytania pracować z tekstem mówionym, zastosować poznane słownictwo w praktyce, zredagować krótki tekst użytkowy w formie ogłoszenia, opisać ilustrację. UWAGI DOTYCZĄCE REALIZACJI LEKCJI: Ilość godzin: 1 ŚRODKI DYDAKTYCZNE: podręcznik ‘Matura. Repetytorium z testami. Poziom podstawowy’ odtwarzacz CD i nagranie audio, Matura Flashcards, Magnesy, Kopie materiałów przygotowanych przez nauczyciela, Tablica. FORMY PRACY: zespołowa (na forum klasy), indywidualna. PRZEBIEG LEKCJI: 1. Powitanie z grupą językową, sprawdzenie listy obecności oraz zapoznanie uczniów z tematem lekcji. 2. Rozgrzewka językowa (‘burza mózgów’): - Uczniowie gromadzą na tablicy słownictwo służące do opisywania domów/mieszkań. - Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela. 3. Ćwiczenia w mówieniu: Nauczyciel prezentuje uczniom cytat i nawiązuje dyskusje na temat treści w nim zawartych, a także zachęca uczniów do zabierania głosu. Nauczyciel objaśnia słownictwo. 4. Zadanie 5/22 (podręcznik): uczniowie zapoznają się z treścią zadania, pracując indywidualnie, uczniowie uzupełniają przymiotniki brakującymi literami, następnie dopasowują przymiotniki do podanych wypowiedzi, nauczyciel objaśnia słownictwo, wybrani uczniowie, prezentują swoje odpowiedzi. 5. Zadanie 10/23 (podręcznik): Uczniowie zapoznają się z treścią zadania, Uczniowie słuchają nagrania , a następnie wypełniają tekst brakującymi słowami, Wybrani uczniowie odczytują tekst, w celu sprawdzenia poprawności odpowiedzi, Nauczyciel wyjaśnia znaczenie nowych wyrazów. 6. Ćwiczenia w pisaniu: Nauczyciel rozdaje uczniom kartki z treścią krótkiej wypowiedzi pisemnej, Uczniowie zapoznają się z treścią zadania, Pracując indywidualnie uczniowie redagują ogłoszenie, Nauczyciel monitoruje pracę, Wskazani uczniowie odczytują na głos swoje ogłoszenia Nauczyciel, wspólnie z grupą omawia błędy. 7. ZADANIE OPCJONALNE: opis ilustracji 8. Praca domowa: Zad. 1/ 26, 2/27 9. Ocena pracy uczniów na lekcji. Wyświetleń: 0
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |