Katalog

Agnieszka Matecka, 2017-05-09
Pleszew

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji

- n +


Agnieszka Matecka
Zespół Szkół Publicznych nr 3
w Pleszewie
Scenariusz lekcji

Data: 1 marca 2016r.
Klasa: I gimnazjum, grupa kontynuacyjna.
Temat: Personality adjectives.
CELE OPERACYJNE:
• uczeń potrafi wymienić przymiotniki opisujące osobowość,
• uczeń potrafi opisać osobowość przy użyciu przymiotników,
• uczeń potrafi zrozumieć ogólny sens wypowiedzi (słuchanie ze zrozumieniem),
• uczeń potrafi zrozumieć szczegóły w tekście słuchanym.
METODY I FORMY PRACY:
• słowna,
• praca w parach,
• praca indywidualna,
• skimming – słuchanie w celu wyłonienia ogólnego sensu wypowiedzi,
• scanning – słuchanie w celu wyłonienia szczegółów wypowiedzi.
MATERIAŁY:
• podręcznik i zeszyt ćwiczeń,
• kserokopie z dodatkowymi zadaniami,
• odtwarzacz CD i płyta CD,
• telefony komórkowe z dostępem do angielko-polskiego słownika internetowego.
PRZEBIEG LEKCJI:
I CZĘŚĆ WSTĘPNA
Rozpoczęcie
• Przywitanie i sprawdzenie obecności.
Rozgrzewka
• Krótka rozgrzewka językowa.
• Oddanie sprawdzonych prac pisemnych i krótkie omówienie.


II CZĘŚĆ WŁAŚCIWA
Prezentacja
• Prezentacja tematu lekcji i zapisanie tematu na tablicy.
• Prezentacja słowa „osobowość” (personality) i próba opisana osobowości za pomocą przymiotników.
• Rozmowa na temat numerologii; wpływu daty urodzin na osobowość.
Ćwiczenia
Ćwiczenie 1
• Uczniowie sprawdzają znaczenie nowych słów przy użyciu słownika internetowego lub słownika w podręczniku, a następnie dobierają przymiotniki w pary o przeciwnym znaczeniu.
Ćwiczenie 2
• Uczniowie dobierają do zdań w podręczniku przymiotniki o podobnym znaczeniu z kolumny A z ćwiczenia 1.
Ćwiczenie 3
• Patrząc na test NUMEROLOGY, uczniowie kalkulują liczbę dla siebie, swoich krewnych
i znajomych.
Ćwiczenie 4
• Uczniowie słuchają nagrania i odpowiadają na pytania. (Skimmimg)
Ćwiczenie 5
• Uczniowie słuchają nagrania i uzupełniają luki w zdaniach. (Scanning)
III CZĘŚĆ KOŃCOWA
• Omówienie pracy domowej. Uczniowie rozwiążą zadania w zeszycie ćwiczeń i na kserówkach.
• Przypomnienie, tego co zostało omówione na lekcji.
REZERWA CZASOWA
• Uczniowie układają zdania z nowymi przymiotnikami.
Wyświetleń: 0


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.